RLR32C1872FPRE5

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RLR32C1872FPRE5
Производителот
Vishay / Dale
Опис
ERL-32 18.7K 1% T-1 RLR32C1872FP
Категорија
отпорници
Семејство
отпорници-преку дупка
На залиха
0
Единечната цена
$3.08000
Листови со податоци онлајн
-
 • серија:Military, MIL-PRF-39017/03, RLR32
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:18.7 kOhms
 • толеранција:±1%
 • моќност (вати):1W
 • составот:Metal Film
 • карактеристики:Military, Moisture Resistant, Weldable
 • температурен коефициент:±100ppm/°C
 • Работна температура:-65°C ~ 150°C
 • пакет / куќиште:Axial
 • добавувач уред пакет:Axial
 • големина / димензија:0.190" Dia x 0.562" L (4.83mm x 14.27mm)
 • висина - седење (макс):-
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:P (0.1%)
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
RLR07C3904GMRE5

RLR07C3904GMRE5

Vishay / Dale

ERL-07 3.9M 2% T-1 RLR07C3904GM

На залиха: 52.980

$2.07624

MBA02040C2709DC100

MBA02040C2709DC100

Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric

RES 27 OHM 0.4W 0.5% AXIAL

На залиха: 650.829

$0.15365

RN50C1911FRSL

RN50C1911FRSL

Vishay / Dale

RES 1.91K OHM 1/20W 1% AXIAL

На залиха: 246.889

$0.40504

RNC50J13R0BSBSL

RNC50J13R0BSBSL

Vishay / Dale

RES 13 OHM 1/10W .1% AXIAL

На залиха: 9.443

$11.64800

RN65D2743FBSL

RN65D2743FBSL

Vishay / Dale

RES 274K OHM 1/2W 1% AXIAL

На залиха: 72.751

$1.51200

RN55C4532CRSL

RN55C4532CRSL

Vishay / Dale

RES 45.3K OHM 1/8W .25% AXIAL

На залиха: 246.889

$0.40504

CMF5577K800BEEB70

CMF5577K800BEEB70

Vishay / Dale

RES 77.8K OHM 1/2W 0.1% AXIAL

На залиха: 251.464

$0.39767

RWR74S4300DRRSL

RWR74S4300DRRSL

Vishay / Dale

RES 430 OHM 5W 0.5% WW AXIAL

На залиха: 10.448

$10.52800

RWR84S6R65FRB12

RWR84S6R65FRB12

Vishay / Dale

RES 6.65 OHM 7W 1% WW AXIAL

На залиха: 9.232

$11.91400

RNC50J7153FSRSL

RNC50J7153FSRSL

Vishay / Dale

RES 715K OHM 1/10W 1% AXIAL

На залиха: 7.547

$14.57500

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв