RNC55J3653BSBSL

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RNC55J3653BSBSL
Производителот
Vishay / Dale
Опис
RES 365K OHM 1/8W .1% AXIAL
Категорија
отпорници
Семејство
отпорници-преку дупка
На залиха
0
Единечната цена
$8.00850
Листови со податоци онлајн
RNC55J3653BSBSL PDF
 • серија:Military, MIL-PRF-55182/01, RNC55
 • пакет:Bulk
 • статус на дел:Active
 • отпор:365 kOhms
 • толеранција:±0.1%
 • моќност (вати):0.125W, 1/8W
 • составот:Metal Film
 • карактеристики:Military, Moisture Resistant, Weldable
 • температурен коефициент:±25ppm/°C
 • Работна температура:-65°C ~ 175°C
 • пакет / куќиште:Axial
 • добавувач уред пакет:Axial
 • големина / димензија:0.094" Dia x 0.250" L (2.39mm x 6.35mm)
 • висина - седење (макс):-
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:S (0.001%)
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
RN65E2743BBSL

RN65E2743BBSL

Vishay / Dale

RES 274K OHM 1/2W .1% AXIAL

На залиха: 52.803

$2.08320

RNC55H1692FPBSL

RNC55H1692FPBSL

Vishay / Dale

RES 16.9K OHM 1/8W 1% AXIAL

На залиха: 49.549

$2.22000

PTF65675R00AXBF

PTF65675R00AXBF

Vishay / Dale

RES 675 OHM 1/4W 0.05% AXIAL

На залиха: 41.904

$2.62500

HVR2500006193FR500

HVR2500006193FR500

Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric

RES 619K OHM 1/4W 1% AXIAL

На залиха: 1.560.792

$0.06407

RLP0330000JB15

RLP0330000JB15

Vishay / Sfernice

SFERNICE FIXED RESISTORS

На залиха: 16.744

$8.36100

CMF556K4900FEEA

CMF556K4900FEEA

Vishay / Dale

RES 6.49K OHM 1/2W 1% AXIAL

На залиха: 637.186

$0.15694

CMF5014K200DHEA

CMF5014K200DHEA

Vishay / Dale

RES 14.2K OHM 1/4W .5% AXIAL

На залиха: 324.086

$0.30856

CMF555K7600FKBF

CMF555K7600FKBF

Vishay / Dale

RES 5.76K OHM 1/2W 1% AXIAL

На залиха: 87.301

$1.26000

CMF5588K700BHEA

CMF5588K700BHEA

Vishay / Dale

RES 88.7K OHM 1/2W .1% AXIAL

На залиха: 437.139

$0.22876

RLR07C44R2FSRE6

RLR07C44R2FSRE6

Vishay / Dale

RES 44.2 OHM 1% 1/4W AXIAL

На залиха: 238.691

$0.41895

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв