RWR80S3320FRBSL

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RWR80S3320FRBSL
Производителот
Vishay / Dale
Опис
RES 332 OHM 2W 1% WW AXIAL
Категорија
отпорници
Семејство
отпорници-преку дупка
На залиха
0
Единечната цена
$6.91200
Листови со податоци онлајн
RWR80S3320FRBSL PDF
 • серија:Military, MIL-PRF-39007, RWR80S
 • пакет:Bulk
 • статус на дел:Active
 • отпор:332 Ohms
 • толеранција:±1%
 • моќност (вати):2W
 • составот:Wirewound
 • карактеристики:Military, Moisture Resistant
 • температурен коефициент:±20ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 250°C
 • пакет / куќиште:Axial
 • добавувач уред пакет:Axial
 • големина / димензија:0.094" Dia x 0.406" L (2.39mm x 10.31mm)
 • висина - седење (макс):-
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:R (0.01%)
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
RNC55H1012DSB14

RNC55H1012DSB14

Vishay / Dale

RES 10.1K OHM 1/8W .5% AXIAL

На залиха: 31.168

$3.85000

RN60D2401FB14

RN60D2401FB14

Vishay / Dale

RES 2.4K OHM 1/4W 1% AXIAL

На залиха: 200.000

$0.50000

RWR81S6490FRBSL

RWR81S6490FRBSL

Vishay / Dale

RES 649 OHM 1W 1% WW AXIAL

На залиха: 22.951

$5.66400

RLR07C3322FPRE7

RLR07C3322FPRE7

Vishay / Dale

ERL-07 33.2K 1% T-1 RLR07C3322FP

На залиха: 262.894

$0.38038

RLR07C3301GRRE7

RLR07C3301GRRE7

Vishay / Dale

ERL-07 3.3K 2% T-1 RLR07C3301GR

На залиха: 276.426

$0.36176

RN60C3093FRSL

RN60C3093FRSL

Vishay / Dale

RES 309K OHM 1/4W 1% AXIAL

На залиха: 408.496

$0.24480

CMF552K5000FHR6

CMF552K5000FHR6

Vishay / Dale

RES 2.5K OHM 1/2W 1% AXIAL

На залиха: 952.380

$0.10500

RNF12FTC6K98

RNF12FTC6K98

Stackpole Electronics, Inc.

RES 6.98K OHM 1/2W 1% AXIAL

На залиха: 3.367.003

$0.02970

H846K4BDA

H846K4BDA

TE Connectivity AMP Connectors

RES 46.4K OHM 1/4W 0.1% AXIAL

На залиха: 160.256

$0.62400

RN55C5562BB14

RN55C5562BB14

Vishay / Dale

RES 55.6K OHM 1/8W .1% AXIAL

На залиха: 87.301

$1.26000

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв