CF18JA1K80

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
CF18JA1K80
Производителот
Stackpole Electronics, Inc.
Опис
RES 1.8K OHM 1/8W 5% AXIAL
Категорија
отпорници
Семејство
отпорници-преку дупка
На залиха
0
Единечната цена
$0.00589
Листови со податоци онлајн
CF18JA1K80 PDF
 • серија:CF
 • пакет:Tape & Box (TB)
 • статус на дел:Active
 • отпор:1.8 kOhms
 • толеранција:±5%
 • моќност (вати):0.125W, 1/8W
 • составот:Carbon Film
 • карактеристики:Flame Retardant Coating, Safety
 • температурен коефициент:0/ -400ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:Axial
 • добавувач уред пакет:Axial
 • големина / димензија:0.067" Dia x 0.130" L (1.70mm x 3.30mm)
 • висина - седење (макс):-
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
RN55C2050FB14

RN55C2050FB14

Vishay / Dale

RES 205 OHM 1/8W 1% AXIAL

На залиха: 87.301

$1.26000

RN70D4752FRSL

RN70D4752FRSL

Vishay / Dale

RES 47.5K OHM 3/4W 1% AXIAL

На залиха: 144.675

$0.69120

RLR32C1003FRRE6

RLR32C1003FRRE6

Vishay / Dale

RES 100K OHM 1% 1W AXIAL

На залиха: 36.922

$2.97920

RNC55J1910FSRSL

RNC55J1910FSRSL

Vishay / Dale

RES 191 OHM 1/8W 1% AXIAL

На залиха: 40.552

$2.71250

RLR05C3401FSRE7

RLR05C3401FSRE7

Vishay / Dale

ERL-05 3.4K 1% T-1 RLR05C3401FS

На залиха: 129.188

$0.77406

CMF55100R00FHEK

CMF55100R00FHEK

Vishay / Dale

RES 100 OHM 1/2W 1% AXIAL

На залиха: 144.927

$0.69000

CMF553M0000FHBF

CMF553M0000FHBF

Vishay / Dale

RES 3M OHM 1/2W 1% AXIAL

На залиха: 167.456

$0.59717

RSMF5JT62K0

RSMF5JT62K0

Stackpole Electronics, Inc.

RES 62K OHM 5W 5% AXIAL

На залиха: 384.792

$0.25988

RLR05C30R0GSRSL

RLR05C30R0GSRSL

Vishay / Dale

RES 30 OHM 2% 1/8W AXIAL

На залиха: 100.857

$0.99150

RLR32C56R0GRRSL

RLR32C56R0GRRSL

Vishay / Dale

RES 56 OHM 2% 1W AXIAL

На залиха: 34.453

$3.48300

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв