QW3200BR

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
QW3200BR
Производителот
NTE Electronics, Inc.
Опис
1/4W 200K OHM 1% METAL
Категорија
отпорници
Семејство
отпорници-преку дупка
На залиха
1495
Единечната цена
$0.05000
Листови со податоци онлајн
-
 • серија:-
 • пакет:Bag
 • статус на дел:Active
 • отпор:200 kOhms
 • толеранција:±1%
 • моќност (вати):0.25W, 1/4W
 • составот:Metal Oxide Film
 • карактеристики:Flame Proof, Safety
 • температурен коефициент:±100ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:Axial
 • добавувач уред пакет:Axial
 • големина / димензија:0.094" Dia x 0.256" L (2.40mm x 6.50mm)
 • висина - седење (макс):-
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
RNC60H4533FRBSL

RNC60H4533FRBSL

Vishay / Dale

RES 453K OHM 1/4W 1% AXIAL

На залиха: 33.287

$3.60500

RNF14BTD56K2

RNF14BTD56K2

Stackpole Electronics, Inc.

RES 56.2K OHM 1/4W .1% AXIAL

На залиха: 1.481.481

$0.06750

RCMA0211500BES03

RCMA0211500BES03

Vishay / Sfernice

SFERNICE FIXED RESISTORS

На залиха: 2.732

$43.91900

RNC55H18R2FPB14

RNC55H18R2FPB14

Vishay / Dale

RES 18.2 OHM 1/8W 1% AXIAL

На залиха: 40.552

$2.71250

RNC55H6202BSB14

RNC55H6202BSB14

Vishay / Dale

RES 62K OHM 1/8W .1% AXIAL

На залиха: 57.435

$1.91520

RR03J75RTB

RR03J75RTB

TE Connectivity AMP Connectors

RES 75.0 OHM 3W 5% AXIAL

На залиха: 238.095

$0.42000

RLR05C9102GSB14

RLR05C9102GSB14

Vishay / Dale

RES 91K OHM 2% 1/8W AXIAL

На залиха: 38.562

$2.85250

RNC50H3443BSBSL

RNC50H3443BSBSL

Vishay / Dale

RES 344K OHM 1/10W .1% AXIAL

На залиха: 6.568

$16.74750

RN55C6730BBSL

RN55C6730BBSL

Vishay / Dale

RES 673 OHM 1/8W .1% AXIAL

На залиха: 72.751

$1.51200

WW1FT2R15

WW1FT2R15

Stackpole Electronics, Inc.

RES 2.15 OHM 1W 1% AXIAL

На залиха: 389.574

$0.25669

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв