CMF652M2600FKEB

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
CMF652M2600FKEB
Производителот
Vishay / Dale
Опис
RES 2.26M OHM 1.5W 1% AXIAL
Категорија
отпорници
Семејство
отпорници-преку дупка
На залиха
0
Единечната цена
$0.52668
Листови со податоци онлајн
CMF652M2600FKEB PDF
 • серија:CMF
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:2.26 MOhms
 • толеранција:±1%
 • моќност (вати):1.5W
 • составот:Metal Film
 • карактеристики:Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
 • температурен коефициент:±100ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 175°C
 • пакет / куќиште:Axial
 • добавувач уред пакет:Axial
 • големина / димензија:0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
 • висина - седење (макс):-
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
RN55E3402BRSL

RN55E3402BRSL

Vishay / Dale

RES 34K OHM 1/8W .1% AXIAL

На залиха: 158.629

$0.63040

RNF18JTD27K0

RNF18JTD27K0

Stackpole Electronics, Inc.

RES 27K OHM 1/8W 5% AXIAL

На залиха: 6.535.947

$0.01530

RNC60H1600BSBSL

RNC60H1600BSBSL

Vishay / Dale

RES 160 OHM 1/4W .1% AXIAL

На залиха: 17.733

$7.89450

RNC55H22R1FRB14

RNC55H22R1FRB14

Vishay / Dale

RES 22.1 OHM 1/8W 1% AXIAL

На залиха: 40.552

$2.71250

RSF1JT100K

RSF1JT100K

Stackpole Electronics, Inc.

RES 100K OHM 1W 5% AXIAL

На залиха: 476.190

$0.21000

RLR07C6204GMRE8

RLR07C6204GMRE8

Vishay / Dale

ERL-07 6.2M 2% T-1 RLR07C6204GM

На залиха: 54.772

$2.00830

RWR89S2R40DSS73

RWR89S2R40DSS73

Vishay / Dale

RES 2.4 OHM 3W 0.5% WW AXIAL

На залиха: 10.198

$10.78630

RLR07C1911FSRSL

RLR07C1911FSRSL

Vishay / Dale

RES 1.91K OHM 1% 1/4W AXIAL

На залиха: 181.686

$0.55040

CMF501M0000FLBF

CMF501M0000FLBF

Vishay / Dale

RES 1M OHM 1/4W 1% AXIAL

На залиха: 67.155

$1.63800

RNC55H5112FSRSL

RNC55H5112FSRSL

Vishay / Dale

RES 51.1K OHM 1/8W 1% AXIAL

На залиха: 49.549

$2.22000

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв