RR03J15RTB

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RR03J15RTB
Производителот
TE Connectivity AMP Connectors
Опис
RES 15.0 OHM 3W 5% AXIAL
Категорија
отпорници
Семејство
отпорници-преку дупка
На залиха
1560
Единечната цена
$0.42000
Листови со податоци онлајн
RR03J15RTB PDF
 • серија:RR, Neohm
 • пакет:Cut Tape (CT)Tape & Box (TB)
 • статус на дел:Active
 • отпор:15 Ohms
 • толеранција:±5%
 • моќност (вати):3W
 • составот:Metal Film
 • карактеристики:Flame Retardant Coating, Pulse Withstanding, Safety
 • температурен коефициент:±300ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 235°C
 • пакет / куќиште:Axial
 • добавувач уред пакет:Axial
 • големина / димензија:0.197" Dia x 0.591" L (5.00mm x 15.00mm)
 • висина - седење (макс):-
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
RNC60H2981BSB14

RNC60H2981BSB14

Vishay / Dale

RES 2.98K OHM 1/4W .1% AXIAL

На залиха: 19.345

$6.72000

CMF5520R000FKRE39

CMF5520R000FKRE39

Vishay / Dale

RES 20 OHM 1/2W 1% AXIAL

На залиха: 791.452

$0.12635

RLR05C2741FRRE5

RLR05C2741FRRE5

Vishay / Dale

ERL-05 2.74K 1% T-1 RLR05C2741FR

На залиха: 114.547

$0.87300

RLR32C6042FMRE5

RLR32C6042FMRE5

Vishay / Dale

ERL-32 60.4K 1% T-1 RLR32C6042FM

На залиха: 38.961

$3.08000

RNC55H19R6BSBSL

RNC55H19R6BSBSL

Vishay / Dale

RES 19.6 OHM 1/8W .1% AXIAL

На залиха: 21.269

$6.11200

CMF602M0500FKBF

CMF602M0500FKBF

Vishay / Dale

RES 2.05M OHM 1W 1% AXIAL

На залиха: 81.845

$1.34400

RWR81S6000FRS73

RWR81S6000FRS73

Vishay / Dale

RES 600 OHM 1W 1% WW AXIAL

На залиха: 28.490

$4.21200

CMF55147K00DHEA

CMF55147K00DHEA

Vishay / Dale

RES 147K OHM 1/2W 0.5% AXIAL

На залиха: 783.208

$0.12768

CMF55374K00FKEA

CMF55374K00FKEA

Vishay / Dale

RES 374K OHM 1/2W 1% AXIAL

На залиха: 1.481.481

$0.06750

RSMF3JT2R70

RSMF3JT2R70

Stackpole Electronics, Inc.

RES 2.7 OHM 3W 5% AXIAL

На залиха: 1.136.363

$0.08800

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв