RN65E2740FB14

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RN65E2740FB14
Производителот
Vishay / Dale
Опис
RES 274 OHM 1/2W 1% AXIAL
Категорија
отпорници
Семејство
отпорници-преку дупка
На залиха
0
Единечната цена
$1.35660
Листови со податоци онлајн
RN65E2740FB14 PDF
 • серија:Military, MIL-R-10509/2, RN65
 • пакет:Bulk
 • статус на дел:Active
 • отпор:274 Ohms
 • толеранција:±1%
 • моќност (вати):0.5W, 1/2W
 • составот:Metal Film
 • карактеристики:Flame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
 • температурен коефициент:±25ppm/°C
 • Работна температура:-65°C ~ 175°C
 • пакет / куќиште:Axial
 • добавувач уред пакет:Axial
 • големина / димензија:0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
 • висина - седење (макс):-
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
CW00143R00JE70HS

CW00143R00JE70HS

Vishay / Dale

RES 43 OHM 5% AXIAL

На залиха: 221.793

$0.45087

RLR07C2671FPR36

RLR07C2671FPR36

Vishay / Dale

RES 2.67K OHM 1% 1/4W AXIAL

На залиха: 280.552

$0.35644

43J47RE

43J47RE

Ohmite

RES 47 OHM 3W 5% AXIAL

На залиха: 103.773

$1.06000

RWR80SR698FSB12

RWR80SR698FSB12

Vishay / Dale

RES 0.698 OHM 2W 1% WW AXIAL

На залиха: 9.996

$11.00400

RN60C9761BRSL

RN60C9761BRSL

Vishay / Dale

RES 9.76K OHM 1/4W .1% AXIAL

На залиха: 217.013

$0.46080

SBCHE610KJ

SBCHE610KJ

TE Connectivity AMP Connectors

RES 10.0K OHM 7W 5% AXIAL

На залиха: 112.359

$0.89000

RLR20C3161FRRE7

RLR20C3161FRRE7

Vishay / Dale

ERL-20 3.16K 1% T-1 RLR20C3161FR

На залиха: 105.011

$0.95228

ROX7J120R

ROX7J120R

TE Connectivity AMP Connectors

RES 7W STD M/OX 5% 120R

На залиха: 100.917

$1.09000

RR03J30KTB

RR03J30KTB

TE Connectivity AMP Connectors

RES 30.0K OHM 3W 5% AXIAL

На залиха: 238.095

$0.42000

WW12JT330R

WW12JT330R

Stackpole Electronics, Inc.

RES 330 OHM 0.4W 5% AXIAL

На залиха: 377.828

$0.26467

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв