CMF202K0000JNR6

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
CMF202K0000JNR6
Производителот
Vishay / Dale
Опис
RES 2K OHM 1W 5% AXIAL
Категорија
отпорници
Семејство
отпорници-преку дупка
На залиха
0
Единечната цена
$0.15546
Листови со податоци онлајн
CMF202K0000JNR6 PDF
 • серија:CMF
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:2 kOhms
 • толеранција:±5%
 • моќност (вати):1W
 • составот:Metal Film
 • карактеристики:Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
 • температурен коефициент:±200ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 175°C
 • пакет / куќиште:Axial
 • добавувач уред пакет:Axial
 • големина / димензија:0.145" Dia x 0.375" L (3.68mm x 9.53mm)
 • висина - седење (макс):-
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
RN60E2712BB14

RN60E2712BB14

Vishay / Dale

RES 27.1K OHM 1/4W .1% AXIAL

На залиха: 87.301

$1.26000

RNC50J1911BSBSL

RNC50J1911BSBSL

Vishay / Dale

RES 1.91K OHM 1/10W .1% AXIAL

На залиха: 19.039

$7.35300

RLR07C4703FRRE6

RLR07C4703FRRE6

Vishay / Dale

ERL-07 470K 1% T-1 RLR07C4703FR

На залиха: 131.447

$0.76076

RWR81N3650FSB12

RWR81N3650FSB12

Vishay / Dale

RES 365 OHM 1W 1% WW AXIAL

На залиха: 10.706

$10.27420

RN55E6042BRE6

RN55E6042BRE6

Vishay / Dale

RES 60.4K OHM 1/8W .1% AXIAL

На залиха: 280.552

$0.35644

RLR07C3001GSRE6

RLR07C3001GSRE6

Vishay / Dale

RES 3K OHM 2% 1/4W AXIAL

На залиха: 276.426

$0.36176

RLR07C49R9FRRE5

RLR07C49R9FRRE5

Vishay / Dale

ERL-07 49.9 1% T-1 RLR07C49R9FR

На залиха: 218.531

$0.45760

RNF14DTC470R

RNF14DTC470R

Stackpole Electronics, Inc.

RES 470 OHM 1/4W .5% AXIAL

На залиха: 3.333.333

$0.03000

RNX025100MFKR8

RNX025100MFKR8

Vishay / Dale

RES 100M OHM 1% 1/2W AXIAL

На залиха: 37.437

$3.20530

HTS00682672DKB15

HTS00682672DKB15

Vishay / Sfernice

RES THICK FILM AXIAL

На залиха: 2.447

$49.03250

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв