WhatsApp Icon
CF1JT1K50

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
CF1JT1K50
Производителот
Stackpole Electronics, Inc.
Опис
RES 1.5K OHM 1W 5% AXIAL
Категорија
отпорници
Семејство
отпорници-преку дупка
На залиха
10372
Листови со податоци онлајн
CF1JT1K50 PDF
 • серија:CF
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:1.5 kOhms
 • толеранција:±5%
 • моќност (вати):1W
 • составот:Carbon Film
 • карактеристики:Flame Retardant Coating, Safety
 • температурен коефициент:0/ -400ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:Axial
 • добавувач уред пакет:Axial
 • големина / димензија:0.177" Dia x 0.433" L (4.50mm x 11.00mm)
 • висина - седење (макс):-
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
CMF55187R00BHBF

CMF55187R00BHBF

Vishay / Dale

RES 187 OHM 1/2W 0.1% AXIAL

На залиха: 87.301

RN50E4752BBSL

RN50E4752BBSL

Vishay / Dale

RES 47.5K OHM 1/20W .1% AXIAL

На залиха: 57.122

RNC55J74R1BSR36

RNC55J74R1BSR36

Vishay / Dale

RES 74.1 OHM 1/8W .1% AXIAL

На залиха: 97.302

RLR07C1200FMB14

RLR07C1200FMB14

Vishay / Dale

ERL-07 120 1% T-1 RLR07C1200FM B

На залиха: 119.535

RNF14BTE3K32

RNF14BTE3K32

Stackpole Electronics, Inc.

RES 3.32K OHM 1/4W .1% AXIAL

На залиха: 716.075

RN55C35R2BB14

RN55C35R2BB14

Vishay / Dale

RES 35.2 OHM 1/8W .1% AXIAL

На залиха: 87.301

RN60E5902DRE6

RN60E5902DRE6

Vishay / Dale

RES 59K OHM 1/4W .5% AXIAL

На залиха: 284.802

RLR20C3600GSRSL

RLR20C3600GSRSL

Vishay / Dale

ERL-20 360 2% T-1 RLR20C3600GS R

На залиха: 39.215

RN50C8702FRE6

RN50C8702FRE6

Vishay / Dale

RES 87K OHM 1/20W 1% AXIAL

На залиха: 498.132

RLR20C3011FRRE8

RLR20C3011FRRE8

Vishay / Dale

ERL-20 3.01K 1% T-1 RLR20C3011FR

На залиха: 105.011

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв