WhatsApp Icon
RNC60K6811FRB14

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RNC60K6811FRB14
Производителот
Vishay / Dale
Опис
RES 6.81K OHM 1/4W 1% AXIAL
Категорија
отпорници
Семејство
отпорници-преку дупка
На залиха
19689
Листови со податоци онлајн
RNC60K6811FRB14 PDF
 • серија:Military, MIL-PRF-55182/03, RNC60
 • пакет:Bulk
 • статус на дел:Active
 • отпор:6.81 kOhms
 • толеранција:±1%
 • моќност (вати):0.25W, 1/4W
 • составот:Metal Film
 • карактеристики:Military, Moisture Resistant, Weldable
 • температурен коефициент:±100ppm/°C
 • Работна температура:-65°C ~ 175°C
 • пакет / куќиште:Axial
 • добавувач уред пакет:Axial
 • големина / димензија:0.097" Dia x 0.280" L (2.46mm x 7.11mm)
 • висина - седење (макс):-
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:R (0.01%)
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
RNC50H1100FSRE6

RNC50H1100FSRE6

Vishay / Dale

RES 110 OHM 1/10W 1% AXIAL

На залиха: 128.307

RWR80N69R9BSRSL

RWR80N69R9BSRSL

Vishay / Dale

RES 69.9 OHM 2W 0.1% WW AXIAL

На залиха: 3.435

RWR81S1R00FSS73

RWR81S1R00FSS73

Vishay / Dale

RES 1 OHM 1W 1% WW AXIAL

На залиха: 24.565

CB5JB82R0

CB5JB82R0

Stackpole Electronics, Inc.

RES 82 OHM 5W 5% CERAMIC WW

На залиха: 1.136.363

RN50C2202FRE6

RN50C2202FRE6

Vishay / Dale

RES 22K OHM 1/20W 1% AXIAL

На залиха: 498.132

RNC50J51R1BSBSL

RNC50J51R1BSBSL

Vishay / Dale

RES 51.1 OHM 1/10W .1% AXIAL

На залиха: 18.656

CMF5016R200FHBF

CMF5016R200FHBF

Vishay / Dale

RES 16.2 OHM 1/4W 1% AXIAL

На залиха: 87.301

RWR81S1870FRS73

RWR81S1870FRS73

Vishay / Dale

RES 187 OHM 1W 1% WW AXIAL

На залиха: 31.409

RWR89S28R0FSBSL

RWR89S28R0FSBSL

Vishay / Dale

RES 28 OHM 3W 1% WW AXIAL

На залиха: 19.226

RLR07C1504FRRE523

RLR07C1504FRRE523

Vishay / Dale

ERL-07-23 1.5M 1% T-1 RLR07C1504

На залиха: 49.079

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв