WhatsApp Icon
RWR84S13R3FRB12

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RWR84S13R3FRB12
Производителот
Vishay / Dale
Опис
RES 13.3 OHM 7W 1% WW AXIAL
Категорија
отпорници
Семејство
отпорници-преку дупка
На залиха
18131
Листови со податоци онлајн
RWR84S13R3FRB12 PDF
 • серија:Military, MIL-PRF-39007, RWR84S
 • пакет:Bulk
 • статус на дел:Active
 • отпор:13.3 Ohms
 • толеранција:±1%
 • моќност (вати):7W
 • составот:Wirewound
 • карактеристики:Military, Moisture Resistant
 • температурен коефициент:±30ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 250°C
 • пакет / куќиште:Axial
 • добавувач уред пакет:Axial
 • големина / димензија:0.312" Dia x 0.875" L (7.92mm x 22.23mm)
 • висина - седење (макс):-
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:R (0.01%)
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
RLR07C2050FSBSL

RLR07C2050FSBSL

Vishay / Dale

RES 205 OHM 1% 1/4W AXIAL

На залиха: 54.549

CP001091R00JE14

CP001091R00JE14

Vishay / Dale

RES 91 OHM 10W 5% AXIAL

На залиха: 5.789

RWR80S16R2FSS73

RWR80S16R2FSS73

Vishay / Dale

RES 16.2 OHM 2W 1% WW AXIAL

На залиха: 22.137

CA000227R00KS73

CA000227R00KS73

Vishay / Dale

RES 27 OHM 2W 10% AXIAL

На залиха: 326.797

MRS25000C9763FRP00

MRS25000C9763FRP00

Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric

RES 976K OHM 0.6W 1% AXIAL

На залиха: 384.615

RN55E1002BRE6

RN55E1002BRE6

Vishay / Dale

RES 10K OHM 1/8W .1% AXIAL

На залиха: 106.382

RNC60J4123FSB14

RNC60J4123FSB14

Vishay / Dale

RES 412K OHM 1/4W 1% AXIAL

На залиха: 28.195

RN55C2180BRE6

RN55C2180BRE6

Vishay / Dale

RES 218 OHM 1/8W .1% AXIAL

На залиха: 386.847

RWR81S42R2FSB12

RWR81S42R2FSB12

Vishay / Dale

RES 42.2 OHM 1W 1% WW AXIAL

На залиха: 19.865

RN55D1604FRE6

RN55D1604FRE6

Vishay / Dale

RES 1.6M OHM 1/8W 1% AXIAL

На залиха: 262.894

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв