WhatsApp Icon
CMF55487R00FKEB70

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
CMF55487R00FKEB70
Производителот
Vishay / Dale
Опис
RES 487 OHM 1/2W 1% AXIAL
Категорија
отпорници
Семејство
отпорници-преку дупка
На залиха
17734
Листови со податоци онлајн
CMF55487R00FKEB70 PDF
 • серија:CMF
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:487 Ohms
 • толеранција:±1%
 • моќност (вати):0.5W, 1/2W
 • составот:Metal Film
 • карактеристики:Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
 • температурен коефициент:±100ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 175°C
 • пакет / куќиште:Axial
 • добавувач уред пакет:Axial
 • големина / димензија:0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
 • висина - седење (макс):-
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
MBA02040C1154FC100

MBA02040C1154FC100

Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric

RES 1.15M OHM 0.4W 1% AXIAL

На залиха: 1.564.455

CMF552K0000BHR6

CMF552K0000BHR6

Vishay / Dale

RES 2K OHM 1/2W 0.1% AXIAL

На залиха: 386.847

RLR20C1471FPB14

RLR20C1471FPB14

Vishay / Dale

ERL-20 1.47K 1% T-1 RLR20C1471FP

На залиха: 46.818

CMF551K0400BHEA

CMF551K0400BHEA

Vishay / Dale

RES 1.04K OHM 1/2W 0.1% AXIAL

На залиха: 437.139

RSMF1FT90R9

RSMF1FT90R9

Stackpole Electronics, Inc.

RES 90.9 OHM 1W 1% AXIAL

На залиха: 2.525.252

CMF5024K000JNEA

CMF5024K000JNEA

Vishay / Dale

RES 24K OHM 1/4W 5% AXIAL

На залиха: 587.406

RWR81S2R74FPB12

RWR81S2R74FPB12

Vishay / Dale

RES 2.74 OHM 1W 1% WW AXIAL

На залиха: 24.847

RNX03875M0FKR7

RNX03875M0FKR7

Vishay / Dale

RES 75M OHM 1% 1W AXIAL

На залиха: 38.290

RNC55H3900FSB14

RNC55H3900FSB14

Vishay / Dale

RES 390 OHM 1/8W 1% AXIAL

На залиха: 106.801

RNC55H2032BSRE6

RNC55H2032BSRE6

Vishay / Dale

RES 20.3K OHM 1/8W .1% AXIAL

На залиха: 104.718

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв