WhatsApp Icon
RN55E2431BBSL

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RN55E2431BBSL
Производителот
Vishay / Dale
Опис
RES 2.43K OHM 1/8W .1% AXIAL
Категорија
отпорници
Семејство
отпорници-преку дупка
На залиха
15886
Листови со податоци онлајн
RN55E2431BBSL PDF
 • серија:Military, MIL-R-10509/7, RN55
 • пакет:Bulk
 • статус на дел:Active
 • отпор:2.43 kOhms
 • толеранција:±0.1%
 • моќност (вати):0.125W, 1/8W
 • составот:Metal Film
 • карактеристики:Flame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
 • температурен коефициент:±25ppm/°C
 • Работна температура:-65°C ~ 175°C
 • пакет / куќиште:Axial
 • добавувач уред пакет:Axial
 • големина / димензија:0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
 • висина - седење (макс):-
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
RNC50J1053FSBSL

RNC50J1053FSBSL

Vishay / Dale

RES 105K OHM 1/10W 1% AXIAL

На залиха: 28.811

RLP01499R0BS00

RLP01499R0BS00

Vishay / Sfernice

SFERNICE FIXED RESISTORS

На залиха: 3.535

RNC55J42R2FSRE6

RNC55J42R2FSRE6

Vishay / Dale

RES 42.2 OHM 1/8W 1% AXIAL

На залиха: 159.974

RSF3JT1K00

RSF3JT1K00

Stackpole Electronics, Inc.

RES 1K OHM 3W 5% AXIAL

На залиха: 686.153

RLR07C1004GMBSL

RLR07C1004GMBSL

Vishay / Dale

RES 1M OHM 2% 1/4W AXIAL

На залиха: 47.567

RWR80SR562BRRSL

RWR80SR562BRRSL

Vishay / Dale

RES 0.562 OHM 2W 0.1% WW AXIAL

На залиха: 4.073

CW0103K300JE73

CW0103K300JE73

Vishay / Dale

RES 3.3K OHM 13W 5% AXIAL

На залиха: 49.107

PF1262-3K3F1

PF1262-3K3F1

Riedon

RES 3.3K OHM 20W 1% TO126

На залиха: 63.525

RN65D5621FBSL

RN65D5621FBSL

Vishay / Dale

RES 5.62K OHM 1/2W 1% AXIAL

На залиха: 72.751

RWR80S2490BRRSL

RWR80S2490BRRSL

Vishay / Dale

RES 249 OHM 2W 0.1% WW AXIAL

На залиха: 6.191

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв