WhatsApp Icon
CMF55196R00BHEB

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
CMF55196R00BHEB
Производителот
Vishay / Dale
Опис
RES 196 OHM 1/2W 0.1% AXIAL
Категорија
отпорници
Семејство
отпорници-преку дупка
На залиха
10111
Листови со податоци онлајн
CMF55196R00BHEB PDF
 • серија:CMF
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:196 Ohms
 • толеранција:±0.1%
 • моќност (вати):0.5W, 1/2W
 • составот:Metal Film
 • карактеристики:Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
 • температурен коефициент:±50ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 175°C
 • пакет / куќиште:Axial
 • добавувач уред пакет:Axial
 • големина / димензија:0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
 • висина - седење (макс):-
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
CPL15R0400FE143

CPL15R0400FE143

Vishay / Dale

RES 0.04 OHM 15W 1% AXIAL

На залиха: 1.750

RN50C1242FB14

RN50C1242FB14

Vishay / Dale

RES 12.4K OHM 1/20W 1% AXIAL

На залиха: 87.301

RNC50H2191FSB14

RNC50H2191FSB14

Vishay / Dale

RES 2.19K OHM 1/10W 1% AXIAL

На залиха: 77.296

CD12ZT0R00

CD12ZT0R00

Stackpole Electronics, Inc.

RES 0 OHM 1/2W JUMP AXIAL

На залиха: 6.578.947

CP001020K00KE663

CP001020K00KE663

Vishay / Dale

RES 20K OHM 10W 10% AXIAL

На залиха: 313.873

RN55C4872FRSL

RN55C4872FRSL

Vishay / Dale

RES 48.7K OHM 1/8W 1% AXIAL

На залиха: 408.496

RNC60J6191FPB14

RNC60J6191FPB14

Vishay / Dale

RES 6.19K OHM 1/4W 1% AXIAL

На залиха: 28.195

RNC55H75R0FSBSL

RNC55H75R0FSBSL

Vishay / Dale

RES 75 OHM 1/8W 1% AXIAL

На залиха: 49.549

RWR80S2R37DRB12

RWR80S2R37DRB12

Vishay / Dale

RES 2.37 OHM 2W 0.5% WW AXIAL

На залиха: 16.169

CMF5525K500FHRE

CMF5525K500FHRE

Vishay / Dale

RES 25.5K OHM 1/2W 1% AXIAL

На залиха: 1.277.139

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв