CW010910R0KE73

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
CW010910R0KE73
Производителот
Vishay / Dale
Опис
RES 910 OHM 13W 10% AXIAL
Категорија
отпорници
Семејство
отпорници-преку дупка
На залиха
0
Единечната цена
$0.98850
Листови со податоци онлајн
CW010910R0KE73 PDF
 • серија:CW
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:910 Ohms
 • толеранција:±10%
 • моќност (вати):13W
 • составот:Wirewound
 • карактеристики:Moisture Resistant
 • температурен коефициент:±30ppm/°C
 • Работна температура:-65°C ~ 350°C
 • пакет / куќиште:Axial
 • добавувач уред пакет:Axial
 • големина / димензија:0.375" Dia x 1.781" L (9.52mm x 45.24mm)
 • висина - седење (макс):-
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
RN60C6902BRSL

RN60C6902BRSL

Vishay / Dale

RES 69K OHM 1/4W .1% AXIAL

На залиха: 217.013

$0.46080

RN50E4421FBSL

RN50E4421FBSL

Vishay / Dale

RES 4.42K OHM 1/20W 1% AXIAL

На залиха: 72.751

$1.51200

PNP7WVJT-91-5R

PNP7WVJT-91-5R

Yageo

RES 5 OHM 7W 5% AXIAL

На залиха: 120.481

$0.83000

Y00622K00000T9L

Y00622K00000T9L

VPG Foil

RES 2K OHM 0.6W 0.01% RADIAL

На залиха: 10.868

$10.12130

CMF50280K00FHEB

CMF50280K00FHEB

Vishay / Dale

RES 280K OHM 1/4W 1% AXIAL

На залиха: 319.284

$0.31320

RLR07C26R7FSB14

RLR07C26R7FSB14

Vishay / Dale

RES 26.7 OHM 1% 1/4W AXIAL

На залиха: 52.856

$2.08110

RNF18BTD2K00

RNF18BTD2K00

Stackpole Electronics, Inc.

RES 2K OHM 1/8W .1% AXIAL

На залиха: 884.564

$0.11305

RLR05C33R0GSRE8

RLR05C33R0GSRE8

Vishay / Dale

ERL-05 33 2% T-1 RLR05C33R0GS RE

На залиха: 136.457

$0.73283

CMF551K4300BEEA70

CMF551K4300BEEA70

Vishay / Dale

RES 1.43K OHM 1/2W 0.1% AXIAL

На залиха: 294.854

$0.33915

RNC55H5362FSRE6

RNC55H5362FSRE6

Vishay / Dale

RES 53.6K OHM 1/8W 1% AXIAL

На залиха: 212.997

$0.46949

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв