WhatsApp Icon
RWR74S8251FRS73

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RWR74S8251FRS73
Производителот
Vishay / Dale
Опис
RES 8.25K OHM 5W 1% WW AXIAL
Категорија
отпорници
Семејство
отпорници-преку дупка
На залиха
19911
Листови со податоци онлајн
RWR74S8251FRS73 PDF
 • серија:Military, MIL-PRF-39007, RWR74S
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:8.25 kOhms
 • толеранција:±1%
 • моќност (вати):5W
 • составот:Wirewound
 • карактеристики:Military, Moisture Resistant
 • температурен коефициент:±20ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 250°C
 • пакет / куќиште:Axial
 • добавувач уред пакет:Axial
 • големина / димензија:0.312" Dia x 0.875" L (7.92mm x 22.23mm)
 • висина - седење (макс):-
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:R (0.01%)
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
RLR07C6652FSRE6

RLR07C6652FSRE6

Vishay / Dale

RES 66.5K OHM 1% 1/4W AXIAL

На залиха: 238.691

SQPW52R2J

SQPW52R2J

TE Connectivity AMP Connectors

RES 2.20 OHM 5W 5% AXIAL

На залиха: 156.250

RNC55K9313FMRSL

RNC55K9313FMRSL

Vishay / Dale

RES 931K OHM 1/8W 1% AXIAL

На залиха: 64.614

RLR05C1822FSRE719

RLR05C1822FSRE719

Vishay / Dale

ERL-05-19 18.2K 1% T-1 RLR05C182

На залиха: 88.079

RN65E1153FBSL

RN65E1153FBSL

Vishay / Dale

RES 115K OHM 1/2W 1% AXIAL

На залиха: 67.501

RNC60H9532BSB14

RNC60H9532BSB14

Vishay / Dale

RES 95.3K OHM 1/4W .1% AXIAL

На залиха: 19.345

RLR05C2703GRRE7

RLR05C2703GRRE7

Vishay / Dale

ERL-05 270K 2% T-1 RLR05C2703GR

На залиха: 136.457

H456R2DYA

H456R2DYA

TE Connectivity AMP Connectors

RES 56.2 OHM 1/2W 0.5% AXIAL

На залиха: 134.473

PR03000201004JAC00

PR03000201004JAC00

Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric

RES 1M OHM 3W 5% AXIAL

На залиха: 161.290

RWR71S1R00FSRSL

RWR71S1R00FSRSL

Vishay / Dale

RES 1 OHM 2W 1% WW AXIAL

На залиха: 17.928

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв