WhatsApp Icon
RNC55H1332FRRSL

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RNC55H1332FRRSL
Производителот
Vishay / Dale
Опис
RES 13.3K OHM 1/8W 1% AXIAL
Категорија
отпорници
Семејство
отпорници-преку дупка
На залиха
14283
Листови со податоци онлајн
RNC55H1332FRRSL PDF
 • серија:Military, MIL-PRF-55182/01, RNC55
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:13.3 kOhms
 • толеранција:±1%
 • моќност (вати):0.125W, 1/8W
 • составот:Metal Film
 • карактеристики:Military, Moisture Resistant, Weldable
 • температурен коефициент:±50ppm/°C
 • Работна температура:-65°C ~ 175°C
 • пакет / куќиште:Axial
 • добавувач уред пакет:Axial
 • големина / димензија:0.094" Dia x 0.250" L (2.39mm x 6.35mm)
 • висина - седење (макс):-
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:R (0.01%)
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
RNC55H2500BSRE6

RNC55H2500BSRE6

Vishay / Dale

RES 250 OHM 1/8W .1% AXIAL

На залиха: 57.435

RWR84S16R5FRB12

RWR84S16R5FRB12

Vishay / Dale

RES 16.5 OHM 7W 1% WW AXIAL

На залиха: 9.232

MP925-75.0K-1%

MP925-75.0K-1%

Caddock Electronics, Inc.

RES 75K OHM 25W 1% TO220

На залиха: 32.608

VR25000006804JA100

VR25000006804JA100

Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric

RES 6.8M OHM 5% 1/4W AXIAL

На залиха: 238.095

CMF503K2000BEEK

CMF503K2000BEEK

Vishay / Dale

RES 3.2K OHM 1/4W .1% AXIAL

На залиха: 68.471

MBB02070C4121DC100

MBB02070C4121DC100

Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric

RES 4.12K OHM 0.6W 0.5% AXIAL

На залиха: 1.388.888

CMF551M2100GNEA

CMF551M2100GNEA

Vishay / Dale

RES 1.21M OHM 1/2W 2% AXIAL

На залиха: 611.284

RWR81N2940FRBSL

RWR81N2940FRBSL

Vishay / Dale

RES 294 OHM 1W 1% WW AXIAL

На залиха: 15.795

MBB02070C1184FRP00

MBB02070C1184FRP00

Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric

RES 1.18M OHM 0.6W 1% AXIAL

На залиха: 1.828.822

RLR07C3901GPRE8

RLR07C3901GPRE8

Vishay / Dale

ERL-07 3.9K 2% T-1 RLR07C3901GP

На залиха: 276.426

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв