WhatsApp Icon
RL07S153GBSL

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RL07S153GBSL
Производителот
Vishay / Dale
Опис
RES 15K OHM 1/4W 2% AXIAL
Категорија
отпорници
Семејство
отпорници-преку дупка
На залиха
18217
Листови со податоци онлајн
RL07S153GBSL PDF
 • серија:Military, MIL-PRF-22684/01, RL07
 • пакет:Bulk
 • статус на дел:Active
 • отпор:15 kOhms
 • толеранција:±2%
 • моќност (вати):0.25W, 1/4W
 • составот:Metal Film
 • карактеристики:Flame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
 • температурен коефициент:±200ppm/°C
 • Работна температура:-65°C ~ 175°C
 • пакет / куќиште:Axial
 • добавувач уред пакет:Axial
 • големина / димензија:0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
 • висина - седење (макс):-
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
RNC60J6190FSBSL

RNC60J6190FSBSL

Vishay / Dale

RES 619 OHM 1/4W 1% AXIAL

На залиха: 25.390

RNC55H10R7BSRE6

RNC55H10R7BSRE6

Vishay / Dale

RES 10.7 OHM 1/8W .1% AXIAL

На залиха: 64.113

RNC55H1471FPB14

RNC55H1471FPB14

Vishay / Dale

RES 1.47K OHM 1/8W 1% AXIAL

На залиха: 52.538

Y07061K00000B9L

Y07061K00000B9L

VPG Foil

RES 1K OHM .4W .1% RADIAL

На залиха: 19.666

CMF65R37500GNBF11

CMF65R37500GNBF11

Vishay / Dale

RES 0.375 OHM 1.5W 2% AXIAL

На залиха: 142.942

H4180KDZA

H4180KDZA

TE Connectivity AMP Connectors

RES 180K OHM 1/2W 0.5% AXIAL

На залиха: 176.000

RNC60J4642BSB14

RNC60J4642BSB14

Vishay / Dale

RES 46.4K OHM 1/4W .1% AXIAL

На залиха: 18.295

RWR89S1501FSS70

RWR89S1501FSS70

Vishay / Dale

RES 1.5K OHM 3W 1% WW AXIAL

На залиха: 24.015

PAC100005009FA1000

PAC100005009FA1000

Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric

RES 50 OHM 1W 1% AXIAL

На залиха: 140.845

RLR05C10R7FRB14

RLR05C10R7FRB14

Vishay / Dale

RES 10.7 OHM 1% 1/8W AXIAL

На залиха: 41.083

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв