WhatsApp Icon
CMF552K3200FKRE70

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
CMF552K3200FKRE70
Производителот
Vishay / Dale
Опис
RES 2.32K OHM 1/2W 1% AXIAL
Категорија
отпорници
Семејство
отпорници-преку дупка
На залиха
15956
Листови со податоци онлајн
CMF552K3200FKRE70 PDF
 • серија:CMF
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:2.32 kOhms
 • толеранција:±1%
 • моќност (вати):0.5W, 1/2W
 • составот:Metal Film
 • карактеристики:Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
 • температурен коефициент:±100ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 175°C
 • пакет / куќиште:Axial
 • добавувач уред пакет:Axial
 • големина / димензија:0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
 • висина - седење (макс):-
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
RNC50H7590BSRE6

RNC50H7590BSRE6

Vishay / Dale

RES 759 OHM 1/10W .1% AXIAL

На залиха: 66.165

RN55E8872FBSL

RN55E8872FBSL

Vishay / Dale

RES 88.7K OHM 1/8W 1% AXIAL

На залиха: 72.751

RWR82S3R92FSB12

RWR82S3R92FSB12

Vishay / Dale

RES 3.92 OHM 1.5W 1% AXIAL

На залиха: 19.226

SBCHE63R9K

SBCHE63R9K

TE Connectivity AMP Connectors

RES 3.90 OHM 7W 10% AXIAL

На залиха: 112.359

RWR78S1001FRBSL

RWR78S1001FRBSL

Vishay / Dale

RES 1K OHM 10W 1% WW AXIAL

На залиха: 18.538

CMF557K5000FLEK

CMF557K5000FLEK

Vishay / Dale

RES 7.5K OHM 1/2W 1% AXIAL

На залиха: 87.301

RN55C5111DB14

RN55C5111DB14

Vishay / Dale

RES 5.11K OHM 1/8W .5% AXIAL

На залиха: 87.301

RLR07C5100GPRE5

RLR07C5100GPRE5

Vishay / Dale

ERL-07 510 2% T-1 RLR07C5100GP R

На залиха: 209.030

RWR84S1501FRB12

RWR84S1501FRB12

Vishay / Dale

RES 1.5K OHM 7W 1% WW AXIAL

На залиха: 9.232

H8430KFCA

H8430KFCA

TE Connectivity AMP Connectors

RES 430K OHM 1/4W 1% AXIAL

На залиха: 278.024

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв