WhatsApp Icon
RWR89S3R83FSS73

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RWR89S3R83FSS73
Производителот
Vishay / Dale
Опис
RES 3.83 OHM 3W 1% WW AXIAL
Категорија
отпорници
Семејство
отпорници-преку дупка
На залиха
19941
Листови со податоци онлајн
RWR89S3R83FSS73 PDF
 • серија:Military, MIL-PRF-39007, RWR89S
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:3.83 Ohms
 • толеранција:±1%
 • моќност (вати):3W
 • составот:Wirewound
 • карактеристики:Military, Moisture Resistant
 • температурен коефициент:±50ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 250°C
 • пакет / куќиште:Axial
 • добавувач уред пакет:Axial
 • големина / димензија:0.187" Dia x 0.560" L (4.75mm x 14.22mm)
 • висина - седење (макс):-
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:S (0.001%)
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
RLR07C2851FSRE8

RLR07C2851FSRE8

Vishay / Dale

ERL-07 2.85K 1% T-1 RLR07C2851FS

На залиха: 119.535

FRN12JT1R00

FRN12JT1R00

Stackpole Electronics, Inc.

RES FUSE 1 OHM 1/2W 5% AXIAL

На залиха: 2.116.402

CMF5012R900DHBF

CMF5012R900DHBF

Vishay / Dale

RES 12.9 OHM 1/4W .5% AXIAL

На залиха: 87.301

RNC50J8870DSRSL

RNC50J8870DSRSL

Vishay / Dale

RES 887 OHM 1/10W .5% AXIAL

На залиха: 22.382

RN55E8873BRSL

RN55E8873BRSL

Vishay / Dale

RES 887K OHM 1/8W .1% AXIAL

На залиха: 105.820

RNC50H1873FSR36

RNC50H1873FSR36

Vishay / Dale

RES 187K OHM 1/10W 1% AXIAL

На залиха: 128.307

RWR89S1620FRBSL

RWR89S1620FRBSL

Vishay / Dale

RES 162 OHM 3W 1% WW AXIAL

На залиха: 24.546

SFR2500006810FR500

SFR2500006810FR500

Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric

RES 681 OHM 0.4W 1% AXIAL

На залиха: 714.285

RNX025430KJKLB

RNX025430KJKLB

Vishay / Dale

RES 430K OHM 5% 1/2W AXIAL

На залиха: 23.347

RLR07C9091FSB1423

RLR07C9091FSB1423

Vishay / Dale

ERL-07-23 9.09K 1% T-1 RLR07C909

На залиха: 48.341

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв