WhatsApp Icon
CPL05R0400HB31

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
CPL05R0400HB31
Производителот
Vishay / Dale
Опис
RES 0.04 OHM 5W 3% AXIAL
Категорија
отпорници
Семејство
отпорници-преку дупка
На залиха
15436
Листови со податоци онлајн
CPL05R0400HB31 PDF
 • серија:CPL
 • пакет:Bulk
 • статус на дел:Last Time Buy
 • отпор:40 mOhms
 • толеранција:±3%
 • моќност (вати):5W
 • составот:Wirewound
 • карактеристики:Flame Proof, Pulse Withstanding, Safety
 • температурен коефициент:±300ppm/°C
 • Работна температура:-65°C ~ 275°C
 • пакет / куќиште:Axial
 • добавувач уред пакет:Axial
 • големина / димензија:0.875" L x 0.313" W (22.22mm x 7.94mm)
 • висина - седење (макс):-
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
RNC50J2101BSBSL

RNC50J2101BSBSL

Vishay / Dale

RES 2.1K OHM 1/10W .1% AXIAL

На залиха: 18.656

RLR05C1501FMB14

RLR05C1501FMB14

Vishay / Dale

ERL-05 1.5K 1% T-1 RLR05C1501FM

На залиха: 37.414

MBA02040C1542FC100

MBA02040C1542FC100

Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric

RES 15.4K OHM 0.4W 1% AXIAL

На залиха: 1.771.793

RLR07C7152FMRE5

RLR07C7152FMRE5

Vishay / Dale

ERL-07 71.5K 1% T-1 RLR07C7152FM

На залиха: 218.531

RNMF14FTD15R4

RNMF14FTD15R4

Stackpole Electronics, Inc.

RES 15.4 OHM 1/4W 1% AXIAL

На залиха: 11.764.705

RWR84S1270FSBSL

RWR84S1270FSBSL

Vishay / Dale

RES 127 OHM 7W 1% WW AXIAL

На залиха: 5.571

RLR07C2001GPRE6

RLR07C2001GPRE6

Vishay / Dale

RES 2K OHM 2% 1/4W AXIAL

На залиха: 251.464

RLP03909R0FR15

RLP03909R0FR15

Vishay / Sfernice

SFERNICE FIXED RESISTORS

На залиха: 27.135

PTF65300K00BYBF

PTF65300K00BYBF

Vishay / Dale

RES 300K OHM 1/4W 0.1% AXIAL

На залиха: 41.904

RWR89S78R7FRBSL

RWR89S78R7FRBSL

Vishay / Dale

RES 78.7 OHM 3W 1% WW AXIAL

На залиха: 22.260

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв