WhatsApp Icon
RLR07C6800GSBSL23

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RLR07C6800GSBSL23
Производителот
Vishay / Dale
Опис
ERL-07-23 680 2% T-1 RLR07C6800G
Категорија
отпорници
Семејство
отпорници-преку дупка
На залиха
18944
Листови со податоци онлајн
-
 • серија:Military, MIL-PRF-39017/01, RLR07
 • пакет:Bulk
 • статус на дел:Active
 • отпор:680 Ohms
 • толеранција:±2%
 • моќност (вати):0.25W, 1/4W
 • составот:Metal Film
 • карактеристики:Military, Moisture Resistant, Weldable
 • температурен коефициент:±100ppm/°C
 • Работна температура:-65°C ~ 150°C
 • пакет / куќиште:Axial
 • добавувач уред пакет:Axial
 • големина / димензија:0.090" Dia x 0.250" L (2.29mm x 6.35mm)
 • висина - седење (макс):-
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:S (0.001%)
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
RN70D8252FBSL

RN70D8252FBSL

Vishay / Dale

RES 82.5K OHM 3/4W 1% AXIAL

На залиха: 72.751

RNC55H1003FSB14

RNC55H1003FSB14

Vishay / Dale

RES 100K OHM 1/8W 1% AXIAL

На залиха: 38.834

PR02000206203JR500

PR02000206203JR500

Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric

RES 620K OHM 2W 5% AXIAL

На залиха: 243.902

RNC50J1141BSRE6

RNC50J1141BSRE6

Vishay / Dale

RES 1.14K OHM 1/10W .1% AXIAL

На залиха: 57.039

RC12JT6K80

RC12JT6K80

Stackpole Electronics, Inc.

RES 6.8K OHM 1/2W 5% AXIAL

На залиха: 791.452

CFR-25JR-52-3K

CFR-25JR-52-3K

Yageo

RES 3K OHM 1/4W 5% AXIAL

На залиха: 11.415.525

RLR07C1542FRRE5

RLR07C1542FRRE5

Vishay / Dale

ERL-07 15.4K 1% T-1 RLR07C1542FR

На залиха: 218.531

PAC500003901FAC000

PAC500003901FAC000

Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric

RES 3.9K OHM 5W 1% AXIAL

На залиха: 85.937

CMF504K3000GKR6

CMF504K3000GKR6

Vishay / Dale

RES 4.3K OHM 1/4W 2% AXIAL

На залиха: 550.964

H821K5BZA

H821K5BZA

TE Connectivity AMP Connectors

RES 21.5K OHM 1/4W 0.1% AXIAL

На залиха: 202.429

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв