WhatsApp Icon
RWR81N1960FSRSL

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RWR81N1960FSRSL
Производителот
Vishay / Dale
Опис
RES 196 OHM 1W 1% WW AXIAL
Категорија
отпорници
Семејство
отпорници-преку дупка
На залиха
18356
Листови со податоци онлајн
RWR81N1960FSRSL PDF
 • серија:Military, MIL-PRF-39007, RWR81N
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:196 Ohms
 • толеранција:±1%
 • моќност (вати):1W
 • составот:Wirewound
 • карактеристики:Military, Moisture Resistant, Non-Inductive
 • температурен коефициент:±20ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 250°C
 • пакет / куќиште:Axial
 • добавувач уред пакет:Axial
 • големина / димензија:0.085" Dia x 0.250" L (2.16mm x 6.35mm)
 • висина - седење (макс):-
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:S (0.001%)
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
RWR81S3R83BSRSL

RWR81S3R83BSRSL

Vishay / Dale

RES 3.83 OHM 1W 0.1% WW AXIAL

На залиха: 5.420

WW12FT316R

WW12FT316R

Stackpole Electronics, Inc.

RES 316 OHM 0.4W 1% AXIAL

На залиха: 341.763

RWR78S3R00FSBSL

RWR78S3R00FSBSL

Vishay / Dale

RES 3 OHM 10W 1% WW AXIAL

На залиха: 15.900

Y078512K1000B9L

Y078512K1000B9L

VPG Foil

RES 12.1K OHM 0.6W 0.1% RADIAL

На залиха: 18.760

CMF551R6200FKEB

CMF551R6200FKEB

Vishay / Dale

RES 1.62 OHM 1/2W 1% AXIAL

На залиха: 222.449

RC14KB1R30

RC14KB1R30

Stackpole Electronics, Inc.

RES 1.3 OHM 1/4W 10% AXIAL

На залиха: 892.857

RWR89S6R65BSBSL

RWR89S6R65BSBSL

Vishay / Dale

RES 6.65 OHM 3W 0.1% WW AXIAL

На залиха: 5.235

RSMF2FT130R

RSMF2FT130R

Stackpole Electronics, Inc.

RES 130 OHM 2W 1% AXIAL

На залиха: 1.666.666

RNF14BTC1M00

RNF14BTC1M00

Stackpole Electronics, Inc.

RES 1M OHM 1/4W .1% AXIAL

На залиха: 939.849

RNC50H2741BSRE6

RNC50H2741BSRE6

Vishay / Dale

RES 2.74K OHM 1/10W .1% AXIAL

На залиха: 66.165

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв