WhatsApp Icon
RLR32C12R1FRRE6

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RLR32C12R1FRRE6
Производителот
Vishay / Dale
Опис
RES 12.1 OHM 1% 1W AXIAL
Категорија
отпорници
Семејство
отпорници-преку дупка
На залиха
15932
Листови со податоци онлајн
RLR32C12R1FRRE6 PDF
 • серија:Military, MIL-PRF-39017/03, RLR32
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:12.1 Ohms
 • толеранција:±1%
 • моќност (вати):1W
 • составот:Metal Film
 • карактеристики:Military, Moisture Resistant, Weldable
 • температурен коефициент:±100ppm/°C
 • Работна температура:-65°C ~ 150°C
 • пакет / куќиште:Axial
 • добавувач уред пакет:Axial
 • големина / димензија:0.190" Dia x 0.562" L (4.83mm x 14.27mm)
 • висина - седење (макс):-
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:R (0.01%)
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
RNC50H2262FSRSL

RNC50H2262FSRSL

Vishay / Dale

RES 22.6K OHM 1/10W 1% AXIAL

На залиха: 31.027

RLR07C7501FRR36

RLR07C7501FRR36

Vishay / Dale

ERL-07 7.5K 1% T-1 RLR07C7501FR

На залиха: 280.552

RNF14BAE34K0

RNF14BAE34K0

Stackpole Electronics, Inc.

RES 34K OHM 1/4W .1% AXIAL

На залиха: 556.947

ROX5SSJ2K4

ROX5SSJ2K4

TE Connectivity AMP Connectors

RES 5W XSM M/OX 5% 2K4

На залиха: 161.290

PWR221T-50-R470F

PWR221T-50-R470F

J.W. Miller / Bourns

RES 470 MOHM 50W 1% TO220

На залиха: 25.641

RLR20C6040FRR36

RLR20C6040FRR36

Vishay / Dale

RES 604 OHM 1% 1/2W AXIAL

На залиха: 105.011

RLP022R700JR15

RLP022R700JR15

Vishay / Sfernice

SFERNICE FIXED RESISTORS

На залиха: 39.724

RWR89S16R0BSS73

RWR89S16R0BSS73

Vishay / Dale

RES 16 OHM 3W 0.1% WW AXIAL

На залиха: 6.807

RN60D11R5FRE6

RN60D11R5FRE6

Vishay / Dale

RES 11.5 OHM 1/4W 1% AXIAL

На залиха: 992.063

RNC60H1101DSR36

RNC60H1101DSR36

Vishay / Dale

RES 1.1K OHM 1/4W .5% AXIAL

На залиха: 97.302

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв