WhatsApp Icon
PTF65562K00BYR6

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
PTF65562K00BYR6
Производителот
Vishay / Dale
Опис
RES 562K OHM 1/4W 0.1% AXIAL
Категорија
отпорници
Семејство
отпорници-преку дупка
На залиха
11834
Листови со податоци онлајн
PTF65562K00BYR6 PDF
 • серија:PTF
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:562 kOhms
 • толеранција:±0.1%
 • моќност (вати):0.25W, 1/4W
 • составот:Metal Film
 • карактеристики:Moisture Resistant
 • температурен коефициент:±10ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 150°C
 • пакет / куќиште:Axial
 • добавувач уред пакет:Axial
 • големина / димензија:0.145" Dia x 0.375" L (3.68mm x 9.53mm)
 • висина - седење (макс):-
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
CMF5552R300DHEB

CMF5552R300DHEB

Vishay / Dale

RES 52.3 OHM 1/2W .5% AXIAL

На залиха: 637.592

MFR-25FRF52-174K

MFR-25FRF52-174K

Yageo

RES 174K OHM 1/4W 1% AXIAL

На залиха: 9.551.098

PTF651K1000BZBF

PTF651K1000BZBF

Vishay / Dale

RES 1.1K OHM 1/4W 0.1% AXIAL

На залиха: 41.904

RLR05C1433FSBSL

RLR05C1433FSBSL

Vishay / Dale

RES 143K OHM 1% 1/8W AXIAL

На залиха: 33.613

RWR74S2611FSB12

RWR74S2611FSB12

Vishay / Dale

RES 2.61K OHM 5W 1% WW AXIAL

На залиха: 19.796

RNC60H4321BRB14

RNC60H4321BRB14

Vishay / Dale

RES 4.32K OHM 1/4W .1% AXIAL

На залиха: 19.345

RWR81N1150FRRSL

RWR81N1150FRRSL

Vishay / Dale

RES 115 OHM 1W 1% WW AXIAL

На залиха: 15.795

Y078550R0000V0L

Y078550R0000V0L

VPG Foil

RES 50 OHM 0.6W 0.005% RADIAL

На залиха: 5.146

RNC50J2843BSB14

RNC50J2843BSB14

Vishay / Dale

RES 284K OHM 1/10W .1% AXIAL

На залиха: 18.895

RN55C7320FRSL

RN55C7320FRSL

Vishay / Dale

RES 732 OHM 1/8W 1% AXIAL

На залиха: 408.496

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв