WhatsApp Icon
CPL07R0800FB31

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
CPL07R0800FB31
Производителот
Vishay / Dale
Опис
RES 0.08 OHM 7W 1% AXIAL
Категорија
отпорници
Семејство
отпорници-преку дупка
На залиха
12999
Листови со податоци онлајн
CPL07R0800FB31 PDF
 • серија:CPL
 • пакет:Bulk
 • статус на дел:Last Time Buy
 • отпор:80 mOhms
 • толеранција:±1%
 • моќност (вати):7W
 • составот:Wirewound
 • карактеристики:Flame Proof, Pulse Withstanding, Safety
 • температурен коефициент:±300ppm/°C
 • Работна температура:-65°C ~ 275°C
 • пакет / куќиште:Axial
 • добавувач уред пакет:Axial
 • големина / димензија:1.391" L x 0.375" W (35.32mm x 9.52mm)
 • висина - седење (макс):-
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
RWR84S1202FRBSL

RWR84S1202FRBSL

Vishay / Dale

RES 12K OHM 7W 1% WW AXIAL

На залиха: 7.789

RN60C3012DB14

RN60C3012DB14

Vishay / Dale

RES 30.1K OHM 1/4W .5% AXIAL

На залиха: 87.301

RLR32C3R60GRBSL1

RLR32C3R60GRBSL1

Vishay / Dale

ERL-32-1 3.6 2% T-1 RLR32C3R60GR

На залиха: 9.200

RNC50J1622BRRSL

RNC50J1622BRRSL

Vishay / Dale

RES 16.2K OHM 1/10W .1% AXIAL

На залиха: 19.039

Y4733100R000V9L

Y4733100R000V9L

VPG Foil

RES 100 OHM 0.005% 2.5W AXIAL

На залиха: 434

RLR32C2941FRRE7

RLR32C2941FRRE7

Vishay / Dale

ERL-32 2.94K 1% T-1 RLR32C2941FR

На залиха: 36.922

RN50E3831BRSL

RN50E3831BRSL

Vishay / Dale

RES 3.83K OHM 1/20W .1% AXIAL

На залиха: 100.456

RWR89S51R1FPBSL

RWR89S51R1FPBSL

Vishay / Dale

RES 51.1 OHM 3W 1% WW AXIAL

На залиха: 22.260

RLR07C8450FRRE823

RLR07C8450FRRE823

Vishay / Dale

ERL-07-23 845 1% T-1 RLR07C8450F

На залиха: 123.057

RWR80S2870FSB12

RWR80S2870FSB12

Vishay / Dale

RES 287 OHM 2W 1% WW AXIAL

На залиха: 19.273

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв