WhatsApp Icon
RLR07C1002FSRSL23

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RLR07C1002FSRSL23
Производителот
Vishay / Dale
Опис
ERL-07-23 10K 1% T-1 RLR07C1002F
Категорија
отпорници
Семејство
отпорници-преку дупка
На залиха
12673
Листови со податоци онлајн
-
 • серија:Military, MIL-PRF-39017/01, RLR07
 • пакет:Bulk
 • статус на дел:Active
 • отпор:10 kOhms
 • толеранција:±1%
 • моќност (вати):0.25W, 1/4W
 • составот:Metal Film
 • карактеристики:Military, Moisture Resistant, Weldable
 • температурен коефициент:±100ppm/°C
 • Работна температура:-65°C ~ 150°C
 • пакет / куќиште:Axial
 • добавувач уред пакет:Axial
 • големина / димензија:0.090" Dia x 0.250" L (2.29mm x 6.35mm)
 • висина - седење (макс):-
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:S (0.001%)
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
RNC50H3011FPRE6

RNC50H3011FPRE6

Vishay / Dale

RES 3.01K OHM 1/10W 1% AXIAL

На залиха: 128.307

RN65C6701FRE6

RN65C6701FRE6

Vishay / Dale

RES 6.7K OHM 1/2W 1% AXIAL

На залиха: 308.641

RLR07C3242FSRE5

RLR07C3242FSRE5

Vishay / Dale

ERL-07 32.4K 1% T-1 RLR07C3242FS

На залиха: 218.531

CMF552K4900BHEK

CMF552K4900BHEK

Vishay / Dale

RES 2.49K OHM 1/2W .1% AXIAL

На залиха: 87.301

H414R3BDA

H414R3BDA

TE Connectivity AMP Connectors

RES 14.3 OHM 1/2W 0.1% AXIAL

На залиха: 122.097

CW01016K00KE733

CW01016K00KE733

Vishay / Dale

RES 16K OHM 13W 10% AXIAL

На залиха: 75.710

CP00056R800JE663

CP00056R800JE663

Vishay / Dale

RES 6.8 OHM 5W 5% AXIAL

На залиха: 446.189

RNC50H7410BMBSL

RNC50H7410BMBSL

Vishay / Dale

RES 741 OHM 1/10W .1% AXIAL

На залиха: 18.617

RLR32C35R7FMRE7

RLR32C35R7FMRE7

Vishay / Dale

ERL-32 35.7 1% T-1 RLR32C35R7FM

На залиха: 36.922

CMF654R0200FKR6

CMF654R0200FKR6

Vishay / Dale

RES 4.02 OHM 1.5W 1% AXIAL

На залиха: 169.342

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв