WhatsApp Icon
RNC50H1822FSB14

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RNC50H1822FSB14
Производителот
Vishay / Dale
Опис
RES 18.2K OHM 1/10W 1% AXIAL
Категорија
отпорници
Семејство
отпорници-преку дупка
На залиха
12014
Листови со податоци онлајн
RNC50H1822FSB14 PDF
 • серија:Military, MIL-PRF-55182/07, RNC50
 • пакет:Bulk
 • статус на дел:Active
 • отпор:18.2 kOhms
 • толеранција:±1%
 • моќност (вати):0.1W, 1/10W
 • составот:Metal Film
 • карактеристики:Military, Moisture Resistant, Weldable
 • температурен коефициент:±50ppm/°C
 • Работна температура:-65°C ~ 175°C
 • пакет / куќиште:Axial
 • добавувач уред пакет:Axial
 • големина / димензија:0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
 • висина - седење (макс):-
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:S (0.001%)
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
RLR20C2372FSRE6

RLR20C2372FSRE6

Vishay / Dale

ERL-20 23.7K 1% T-1 RLR20C2372FS

На залиха: 61.264

RNC50J5970BSRE6

RNC50J5970BSRE6

Vishay / Dale

RES 597 OHM 1/10W .1% AXIAL

На залиха: 57.039

RLR05C1272FRRE5

RLR05C1272FRRE5

Vishay / Dale

ERL-05 12.7K 1% T-1 RLR05C1272FR

На залиха: 114.547

RLR32C3600GMRE5

RLR32C3600GMRE5

Vishay / Dale

ERL-32 360 2% T-1 RLR32C3600GM R

На залиха: 36.669

CMF608K2500FHR6

CMF608K2500FHR6

Vishay / Dale

RES 8.25K OHM 1W 1% AXIAL

На залиха: 850.340

RNC50H6042FSB14

RNC50H6042FSB14

Vishay / Dale

RES 60.4K OHM 1/10W 1% AXIAL

На залиха: 37.267

RLR20C2402GRB14

RLR20C2402GRB14

Vishay / Dale

RES 24K OHM 2% 1/2W AXIAL

На залиха: 49.549

RLR32C24R3FMBSL

RLR32C24R3FMBSL

Vishay / Dale

RES 24.3 OHM 1% 1W AXIAL

На залиха: 16.345

RWR81S7R15FRS70

RWR81S7R15FRS70

Vishay / Dale

RES 7.15 OHM 1W 1% WW AXIAL

На залиха: 28.918

RLR20C5492FSB14

RLR20C5492FSB14

Vishay / Dale

ERL-20 54.9K 1% T-1 RLR20C5492FS

На залиха: 17.056

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв