WhatsApp Icon
CMF6510K000FKR6

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
CMF6510K000FKR6
Производителот
Vishay / Dale
Опис
RES 10K OHM 1.5W 1% AXIAL
Категорија
отпорници
Семејство
отпорници-преку дупка
На залиха
10043
Листови со податоци онлајн
CMF6510K000FKR6 PDF
 • серија:CMF
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:10 kOhms
 • толеранција:±1%
 • моќност (вати):1.5W
 • составот:Metal Film
 • карактеристики:Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
 • температурен коефициент:±100ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 175°C
 • пакет / куќиште:Axial
 • добавувач уред пакет:Axial
 • големина / димензија:0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
 • висина - седење (макс):-
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
H4953RBCA

H4953RBCA

TE Connectivity AMP Connectors

RES 953 OHM 1/2W 0.1% AXIAL

На залиха: 127.919

RLR07C3302FSRE7

RLR07C3302FSRE7

Vishay / Dale

ERL-07 33K 1% T-1 RLR07C3302FS R

На залиха: 131.447

CMF55140K00BHRE

CMF55140K00BHRE

Vishay / Dale

RES 140K OHM 1/2W 0.1% AXIAL

На залиха: 437.139

RNC55J1172BSB14

RNC55J1172BSB14

Vishay / Dale

RES 11.7K OHM 1/8W .1% AXIAL

На залиха: 24.429

QW320BR

QW320BR

NTE Electronics, Inc.

1/4W 20K OHM 1% METAL

На залиха: 2.000.000

MRS25000C9539FC100

MRS25000C9539FC100

Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric

RES 95.3 OHM 0.6W 1% AXIAL

На залиха: 1.543.209

CMF6050R000FHBF

CMF6050R000FHBF

Vishay / Dale

RES 50 OHM 1W 1% AXIAL

На залиха: 850.340

CMF5534K000BEEA70

CMF5534K000BEEA70

Vishay / Dale

RES 34K OHM 1/2W .1% AXIAL

На залиха: 294.854

CMF55100K00FHEK

CMF55100K00FHEK

Vishay / Dale

RES 100K OHM 1/2W 1% AXIAL

На залиха: 70.967

RC12KT82K0

RC12KT82K0

Stackpole Electronics, Inc.

RES 82K OHM 1/2W 10% AXIAL

На залиха: 884.564

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв