WhatsApp Icon
RWR80N2050FRB12

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RWR80N2050FRB12
Производителот
Vishay / Dale
Опис
RES 205 OHM 2W 1% WW AXIAL
Категорија
отпорници
Семејство
отпорници-преку дупка
На залиха
16341
Листови со податоци онлајн
RWR80N2050FRB12 PDF
 • серија:Military, MIL-PRF-39007, RWR80N
 • пакет:Bulk
 • статус на дел:Active
 • отпор:205 Ohms
 • толеранција:±1%
 • моќност (вати):2W
 • составот:Wirewound
 • карактеристики:Military, Moisture Resistant, Non-Inductive
 • температурен коефициент:±20ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 250°C
 • пакет / куќиште:Axial
 • добавувач уред пакет:Axial
 • големина / димензија:0.094" Dia x 0.406" L (2.39mm x 10.31mm)
 • висина - седење (макс):-
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:R (0.01%)
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
RLR07C1004GRRSL23

RLR07C1004GRRSL23

Vishay / Dale

ERL-07-23 1M 2% T-1 RLR07C1004GR

На залиха: 89.649

MBB02070C1823DC100

MBB02070C1823DC100

Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric

RES 182K OHM 0.6W 0.5% AXIAL

На залиха: 1.388.888

CMF504K6400FKRE

CMF504K6400FKRE

Vishay / Dale

RES 4.64K OHM 1/4W 1% AXIAL

На залиха: 587.406

RWR81S2430FMS70

RWR81S2430FMS70

Vishay / Dale

RES 243 OHM 1W 1% WW AXIAL

На залиха: 28.918

Y0007115R154V9L

Y0007115R154V9L

VPG Foil

RES 115.154 OHM 0.6W 0.005% RAD

На залиха: 9.282

RNX03833M0FHLB

RNX03833M0FHLB

Vishay / Dale

RES 33M OHM 1% 1W AXIAL

На залиха: 21.381

CMF5520K500FHEA

CMF5520K500FHEA

Vishay / Dale

RES 20.5K OHM 1/2W 1% AXIAL

На залиха: 1.277.139

RLR32C2201FRRE6

RLR32C2201FRRE6

Vishay / Dale

ERL-32 2.2K 1% T-1 RLR32C2201FR

На залиха: 19.866

RN65C6811FRSL

RN65C6811FRSL

Vishay / Dale

RES 6.81K OHM 1/2W 1% AXIAL

На залиха: 197.160

RLR05C2702GRRE6

RLR05C2702GRRE6

Vishay / Dale

ERL-05 27K 2% T-1 RLR05C2702GR R

На залиха: 136.457

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв