WhatsApp Icon
RNC60H5621BSB14

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RNC60H5621BSB14
Производителот
Vishay / Dale
Опис
RES 5.62K OHM 1/4W .1% AXIAL
Категорија
отпорници
Семејство
отпорници-преку дупка
На залиха
14932
Листови со податоци онлајн
RNC60H5621BSB14 PDF
 • серија:Military, MIL-PRF-55182/03, RNC60
 • пакет:Bulk
 • статус на дел:Active
 • отпор:5.62 kOhms
 • толеранција:±0.1%
 • моќност (вати):0.25W, 1/4W
 • составот:Metal Film
 • карактеристики:Military, Moisture Resistant, Weldable
 • температурен коефициент:±50ppm/°C
 • Работна температура:-65°C ~ 175°C
 • пакет / куќиште:Axial
 • добавувач уред пакет:Axial
 • големина / димензија:0.097" Dia x 0.280" L (2.46mm x 7.11mm)
 • висина - седење (макс):-
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:S (0.001%)
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
H825K5BZA

H825K5BZA

TE Connectivity AMP Connectors

RES 25.5K OHM 1/4W 0.1% AXIAL

На залиха: 202.429

RN50E6191BB14

RN50E6191BB14

Vishay / Dale

RES 6.19K OHM 1/20W .1% AXIAL

На залиха: 68.471

AC10000003900JAB00

AC10000003900JAB00

Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric

RES 390 OHM 10W 5% AXIAL

На залиха: 141.065

PTF6537K500BXR6

PTF6537K500BXR6

Vishay / Dale

RES 37.5K OHM 1/4W 0.1% AXIAL

На залиха: 179.875

RWR89N1620FRBSL

RWR89N1620FRBSL

Vishay / Dale

RES 162 OHM 3W 1% WW AXIAL

На залиха: 16.765

RL20S394GBSL

RL20S394GBSL

Vishay / Dale

RES 390K OHM 1/2W 2% AXIAL

На залиха: 49.549

CMF65174K00FHBF

CMF65174K00FHBF

Vishay / Dale

RES 174K OHM 1.5W 1% AXIAL

На залиха: 87.301

CF1/4CT52R112J

CF1/4CT52R112J

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 1.1K OHM 5% 1/4W AXIAL

На залиха: 11.764.705

RLR07C7510FSB14

RLR07C7510FSB14

Vishay / Dale

ERL-07 751 1% T-1 RLR07C7510FS B

На залиха: 119.535

CFR25J3M9

CFR25J3M9

TE Connectivity AMP Connectors

RES 3.90M OHM 1/3W 5% AXIAL

На залиха: 10.050.251

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв