WhatsApp Icon
RWR89S9R42FSBSL

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RWR89S9R42FSBSL
Производителот
Vishay / Dale
Опис
RES 9.42 OHM 3W 1% WW AXIAL
Категорија
отпорници
Семејство
отпорници-преку дупка
На залиха
15825
Листови со податоци онлајн
RWR89S9R42FSBSL PDF
 • серија:Military, MIL-PRF-39007, RWR89S
 • пакет:Bulk
 • статус на дел:Active
 • отпор:9.42 Ohms
 • толеранција:±1%
 • моќност (вати):3W
 • составот:Wirewound
 • карактеристики:Military, Moisture Resistant
 • температурен коефициент:±50ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 250°C
 • пакет / куќиште:Axial
 • добавувач уред пакет:Axial
 • големина / димензија:0.187" Dia x 0.560" L (4.75mm x 14.22mm)
 • висина - седење (макс):-
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:S (0.001%)
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
RNC60H2671DSB14

RNC60H2671DSB14

Vishay / Dale

RES 2.67K OHM 1/4W .5% AXIAL

На залиха: 26.315

H41K0BDA

H41K0BDA

TE Connectivity AMP Connectors

RES 1.00K OHM 1/2W 0.1% AXIAL

На залиха: 122.097

CMF5014R700FKEB

CMF5014R700FKEB

Vishay / Dale

RES 14.7 OHM 1/4W 1% AXIAL

На залиха: 550.964

HVR2500001913FR500

HVR2500001913FR500

Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric

RES 191K OHM 1/4W 1% AXIAL

На залиха: 232.558

RWR80S1150FRS73

RWR80S1150FRS73

Vishay / Dale

RES 115 OHM 2W 1% WW AXIAL

На залиха: 28.399

RN55C9300FB14

RN55C9300FB14

Vishay / Dale

RES 930 OHM 1/8W 1% AXIAL

На залиха: 952.380

MFR-25FBF52-4K87

MFR-25FBF52-4K87

Yageo

RES 4.87K OHM 1/4W 1% AXIAL

На залиха: 1.000.000

RNC50H3611BSB14

RNC50H3611BSB14

Vishay / Dale

RES 3.61K OHM 1/10W .1% AXIAL

На залиха: 20.727

RNC55H28R0FSRSL

RNC55H28R0FSRSL

Vishay / Dale

RES 28 OHM 1/8W 1% AXIAL

На залиха: 39.867

RLR05C5361FPRE6

RLR05C5361FPRE6

Vishay / Dale

ERL-05 5.36K 1% T-1 RLR05C5361FP

На залиха: 129.188

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв