WhatsApp Icon
RLR07C2152FRRE5

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RLR07C2152FRRE5
Производителот
Vishay / Dale
Опис
ERL-07 21.5K 1% T-1 RLR07C2152FR
Категорија
отпорници
Семејство
отпорници-преку дупка
На залиха
13046
Листови со податоци онлајн
-
 • серија:Military, MIL-PRF-39017/01, RLR07
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:21.5 kOhms
 • толеранција:±1%
 • моќност (вати):0.25W, 1/4W
 • составот:Metal Film
 • карактеристики:Military, Moisture Resistant, Weldable
 • температурен коефициент:±100ppm/°C
 • Работна температура:-65°C ~ 150°C
 • пакет / куќиште:Axial
 • добавувач уред пакет:Axial
 • големина / димензија:0.090" Dia x 0.250" L (2.29mm x 6.35mm)
 • висина - седење (макс):-
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:R (0.01%)
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
RNC50H2030BRB14

RNC50H2030BRB14

Vishay / Dale

RES 203 OHM 1/10W .1% AXIAL

На залиха: 20.727

PSP500JB-15R

PSP500JB-15R

Yageo

RES 15 OHM 5W 5% AXIAL

На залиха: 85.271

FS-010CBE5R000JE

FS-010CBE5R000JE

Vishay / Huntington Electric, Inc.

RES 5.0 OHM 10W 5% WW RAD

На залиха: 35.164

RLR07C7321FRRE5

RLR07C7321FRRE5

Vishay / Dale

ERL-07 7.32K 1% T-1 RLR07C7321FR

На залиха: 218.531

RNC50H1210BSRSL

RNC50H1210BSRSL

Vishay / Dale

RES 121 OHM 1/10W .1% AXIAL

На залиха: 18.617

RLR20C1801GRRE7

RLR20C1801GRRE7

Vishay / Dale

ERL-20 1.8K 2% T-1 RLR20C1801GR

На залиха: 119.726

RNC55J1022BSB14

RNC55J1022BSB14

Vishay / Dale

RES 10.2K OHM 1/8W .1% AXIAL

На залиха: 24.429

RLR07C1744FRBSL

RLR07C1744FRBSL

Vishay / Dale

RES 1.74M OHM 1% 1/4W AXIAL

На залиха: 31.893

CPR038R200JE31

CPR038R200JE31

Vishay / Dale

RES 8.2 OHM 3W 5% RADIAL

На залиха: 69.841

TA205PA100RJ

TA205PA100RJ

Ohmite

RES 100 OHM 5% 5W RADIAL

На залиха: 41.696

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв