WhatsApp Icon
CP0025180R0JE14

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
CP0025180R0JE14
Производителот
Vishay / Dale
Опис
RES 180 OHM 25W 5% AXIAL
Категорија
отпорници
Семејство
отпорници-преку дупка
На залиха
12628
Листови со податоци онлајн
CP0025180R0JE14 PDF
 • серија:CP
 • пакет:Bulk
 • статус на дел:Active
 • отпор:180 Ohms
 • толеранција:±5%
 • моќност (вати):25W
 • составот:Wirewound
 • карактеристики:Flame Proof, Safety
 • температурен коефициент:±300ppm/°C
 • Работна температура:-65°C ~ 275°C
 • пакет / куќиште:Axial
 • добавувач уред пакет:Axial
 • големина / димензија:2.500" L x 0.625" W (63.50mm x 15.88mm)
 • висина - седење (макс):-
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
RNF14FTD19R1

RNF14FTD19R1

Stackpole Electronics, Inc.

RES 19.1 OHM 1/4W 1% AXIAL

На залиха: 11.764.705

RLR05C9090FPR36

RLR05C9090FPR36

Vishay / Dale

ERL-05 909 1% T-1 RLR05C9090FP R

На залиха: 129.188

RWR81S1000DSS70

RWR81S1000DSS70

Vishay / Dale

RES 100 OHM 1W 0.5% WW AXIAL

На залиха: 10.522

RN55E3001BRE6

RN55E3001BRE6

Vishay / Dale

RES 3K OHM 1/8W .1% AXIAL

На залиха: 280.552

RLR07C2713GSB14

RLR07C2713GSB14

Vishay / Dale

ERL-07 271K 2% T-1 RLR07C2713GS

На залиха: 138.467

RNC55J4173BSB14

RNC55J4173BSB14

Vishay / Dale

RES 417K OHM 1/8W .1% AXIAL

На залиха: 19.263

CMF554M5300FKRE

CMF554M5300FKRE

Vishay / Dale

RES 4.53M OHM 1/2W 1% AXIAL

На залиха: 292.560

RNC55H1212FSR36

RNC55H1212FSR36

Vishay / Dale

RES 12.1K OHM 1/8W 1% AXIAL

На залиха: 212.997

RLR05C1213FSRSL

RLR05C1213FSRSL

Vishay / Dale

RES 121K OHM 1% 1/8W AXIAL

На залиха: 104.911

CW010630R0KE733

CW010630R0KE733

Vishay / Dale

RES 630 OHM 13W 10% AXIAL

На залиха: 93.776

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв