WhatsApp Icon
RNX03833M0KKR8

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RNX03833M0KKR8
Производителот
Vishay / Dale
Опис
RES 33M OHM 10% 1W AXIAL
Категорија
отпорници
Семејство
отпорници-преку дупка
На залиха
11439
Листови со податоци онлајн
RNX03833M0KKR8 PDF
 • серија:RNX
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Last Time Buy
 • отпор:33 MOhms
 • толеранција:±10%
 • моќност (вати):1W
 • составот:Metal Oxide Film
 • карактеристики:Flame Retardant Coating, High Voltage, Safety
 • температурен коефициент:±100ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 150°C
 • пакет / куќиште:Axial
 • добавувач уред пакет:Axial
 • големина / димензија:0.140" Dia x 0.420" L (3.56mm x 10.67mm)
 • висина - седење (макс):-
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
CP00056R200KE66

CP00056R200KE66

Vishay / Dale

RES 6.2 OHM 5W 10% AXIAL

На залиха: 491.400

RN60C1913BBSL

RN60C1913BBSL

Vishay / Dale

RES 191K OHM 1/4W .1% AXIAL

На залиха: 72.751

CMF7013R300FHEK

CMF7013R300FHEK

Vishay / Dale

RES 13.3 OHM 1.75W 1% AXIAL

На залиха: 87.301

BSI068R0200FA18

BSI068R0200FA18

Vishay / Sfernice

RES WW AXIAL

На залиха: 19.713

RNC55J6492BSRE6

RNC55J6492BSRE6

Vishay / Dale

RES 64.9K OHM 1/8W .1% AXIAL

На залиха: 97.302

H824KFDA

H824KFDA

TE Connectivity AMP Connectors

RES 24.0K OHM 1/4W 1% AXIAL

На залиха: 252.755

RLR20C1151FSB14

RLR20C1151FSB14

Vishay / Dale

ERL-20 1.15K 1% T-1 RLR20C1151FS

На залиха: 17.056

RLR05C51R0GMBSL

RLR05C51R0GMBSL

Vishay / Dale

RES 51 OHM 2% 1/8W AXIAL

На залиха: 35.164

RLR07C33R2FRBSL

RLR07C33R2FRBSL

Vishay / Dale

RES 33.2 OHM 1% 1/4W AXIAL

На залиха: 49.549

KNP1WSJR-52-360R

KNP1WSJR-52-360R

Yageo

RES 360 OHM 1W 5% AXIAL

На залиха: 2.282.062

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв