RLR05C8061FSRE7

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RLR05C8061FSRE7
Производителот
Vishay / Dale
Опис
ERL-05 8.06K 1% T-1 RLR05C8061FS
Категорија
отпорници
Семејство
отпорници-преку дупка
На залиха
0
Единечната цена
$0.77406
Листови со податоци онлајн
-
 • серија:Military, MIL-PRF-39017/05, RLR05
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:8.06 kOhms
 • толеранција:±1%
 • моќност (вати):0.125W, 1/8W
 • составот:Metal Film
 • карактеристики:Military, Moisture Resistant, Weldable
 • температурен коефициент:±100ppm/°C
 • Работна температура:-65°C ~ 150°C
 • пакет / куќиште:Axial
 • добавувач уред пакет:Axial
 • големина / димензија:0.066" Dia x 0.150" L (1.68mm x 3.81mm)
 • висина - седење (макс):-
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:S (0.001%)
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
RN60C7150BRE6

RN60C7150BRE6

Vishay / Dale

RES 715 OHM 1/4W .1% AXIAL

На залиха: 385.802

$0.25920

RN60D2322FB14

RN60D2322FB14

Vishay / Dale

RES 23.2K OHM 1/4W 1% AXIAL

На залиха: 87.301

$1.26000

RN50C20R5FRE6

RN50C20R5FRE6

Vishay / Dale

RES 20.5 OHM 1/20W 1% AXIAL

На залиха: 498.132

$0.20075

RLR05C2742FSRE819

RLR05C2742FSRE819

Vishay / Dale

ERL-05-19 27.4K 1% T-1 RLR05C274

На залиха: 88.079

$1.24887

CMF70150K00FKBF

CMF70150K00FKBF

Vishay / Dale

RES 150K OHM 1.75W 1% AXIAL

На залиха: 87.301

$1.26000

261-180K-RC

261-180K-RC

TubeDepot

1W METAL OX PWR RESISTOR 180K

На залиха: 666.666

$0.15000

RWR84N2210FSBSL

RWR84N2210FSBSL

Vishay / Dale

RES 221 OHM 7W 1% WW AXIAL

На залиха: 3.914

$30.65360

RNF18FTD274R

RNF18FTD274R

Stackpole Electronics, Inc.

RES 274 OHM 1/8W 1% AXIAL

На залиха: 11.764.705

$0.00850

RNF14BAC1K24

RNF14BAC1K24

Stackpole Electronics, Inc.

RES 1.24K OHM 1/4W .1% AXIAL

На залиха: 974.658

$0.10260

CMF606R6500FKR6

CMF606R6500FKR6

Vishay / Dale

RES 6.65 OHM 1W 1% AXIAL

На залиха: 261.069

$0.38304

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв