CP00056R200JE66

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
CP00056R200JE66
Производителот
Vishay / Dale
Опис
RES 6.2 OHM 5W 5% AXIAL
Категорија
отпорници
Семејство
отпорници-преку дупка
На залиха
0
Единечната цена
$0.20350
Листови со податоци онлајн
CP00056R200JE66 PDF
 • серија:CP
 • пакет:Bulk
 • статус на дел:Obsolete
 • отпор:6.2 Ohms
 • толеранција:±5%
 • моќност (вати):5W
 • составот:Wirewound
 • карактеристики:Flame Proof, Safety
 • температурен коефициент:±400ppm/°C
 • Работна температура:-65°C ~ 275°C
 • пакет / куќиште:Axial
 • добавувач уред пакет:Axial
 • големина / димензија:0.875" L x 0.375" W (22.22mm x 9.52mm)
 • висина - седење (макс):-
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
VR37000003904JR500

VR37000003904JR500

Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric

RES 3.9 MOHM 1/2W 5% AXIAL

На залиха: 222.222

$0.45000

RLR05C20R0FPRE8

RLR05C20R0FPRE8

Vishay / Dale

ERL-05 20 1% T-1 RLR05C20R0FP RE

На залиха: 129.188

$0.77406

RN55D6980FB14

RN55D6980FB14

Vishay / Dale

RES 698 OHM 1/8W 1% AXIAL

На залиха: 59.139

$1.86000

RLR20C3481FRRE6

RLR20C3481FRRE6

Vishay / Dale

RES 3.48K OHM 1% 1/2W AXIAL

На залиха: 105.011

$0.95228

CMF55191K00DHR6

CMF55191K00DHR6

Vishay / Dale

RES 191K OHM 1/2W 0.5% AXIAL

На залиха: 637.592

$0.15684

RNC50J3651BPRSL

RNC50J3651BPRSL

Vishay / Dale

RES 3.65K OHM 1/10W .1% AXIAL

На залиха: 19.039

$7.35300

RWR81SR487DSBSL

RWR81SR487DSBSL

Vishay / Dale

RES 0.487 OHM 1W 0.5% WW AXIAL

На залиха: 4.651

$23.65000

25J30R

25J30R

Ohmite

RES 30 OHM 5% 5W AXIAL

На залиха: 79.365

$1.38600

RN60C2291DRSL

RN60C2291DRSL

Vishay / Dale

RES 2.29K OHM 1/4W .5% AXIAL

На залиха: 326.797

$0.30600

RWR80S1580DRRSL

RWR80S1580DRRSL

Vishay / Dale

RES 158 OHM 2W 0.5% WW AXIAL

На залиха: 10.009

$10.99000

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв