RNC50H5300BSB14

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RNC50H5300BSB14
Производителот
Vishay / Dale
Опис
RES 530 OHM 1/10W .1% AXIAL
Категорија
отпорници
Семејство
отпорници-преку дупка
На залиха
0
Единечната цена
$5.69600
Листови со податоци онлајн
RNC50H5300BSB14 PDF
 • серија:Military, MIL-PRF-55182/07, RNC50
 • пакет:Bulk
 • статус на дел:Active
 • отпор:530 Ohms
 • толеранција:±0.1%
 • моќност (вати):0.1W, 1/10W
 • составот:Metal Film
 • карактеристики:Military, Moisture Resistant, Weldable
 • температурен коефициент:±50ppm/°C
 • Работна температура:-65°C ~ 175°C
 • пакет / куќиште:Axial
 • добавувач уред пакет:Axial
 • големина / димензија:0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
 • висина - седење (макс):-
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:S (0.001%)
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
RLR07C2703GRB14

RLR07C2703GRB14

Vishay / Dale

RES 270K OHM 2% 1/4W AXIAL

На залиха: 59.054

$1.86270

RN65D6340FB14

RN65D6340FB14

Vishay / Dale

RES 634 OHM 1/2W 1% AXIAL

На залиха: 87.301

$1.26000

CMF559R0000FKEK

CMF559R0000FKEK

Vishay / Dale

RES 9 OHM 1/2W 1% AXIAL

На залиха: 87.301

$1.26000

RNX025100MFNR8

RNX025100MFNR8

Vishay / Dale

RES 100M OHM 1% 1/2W AXIAL

На залиха: 37.437

$3.20530

RLR05C91R0GPRE5

RLR05C91R0GPRE5

Vishay / Dale

ERL-05 91 2% T-1 RLR05C91R0GP RE

На залиха: 120.992

$0.82650

RNC50J3480FSRE6

RNC50J3480FSRE6

Vishay / Dale

RES 348 OHM 1/10W 1% AXIAL

На залиха: 81.085

$1.35660

RN60C7681DB14

RN60C7681DB14

Vishay / Dale

RES 7.68K OHM 1/4W .5% AXIAL

На залиха: 87.301

$1.26000

RLR32C2R00GRRE8

RLR32C2R00GRRE8

Vishay / Dale

ERL-32 2 2% T-1 RLR32C2R00GR RE8

На залиха: 25.388

$5.12050

RLR32C95R3FRRE5

RLR32C95R3FRRE5

Vishay / Dale

ERL-32 95.3 1% T-1 RLR32C95R3FR

На залиха: 38.961

$3.08000

RNC55H2943DMB14

RNC55H2943DMB14

Vishay / Dale

RES 294K OHM 1/8W .5% AXIAL

На залиха: 31.168

$3.85000

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв