RT0603FRD076K2L

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RT0603FRD076K2L
Производителот
Yageo
Опис
RES SMD 6.2K OHM 1% 1/10W 0603
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$0.01602
Листови со податоци онлајн
RT0603FRD076K2L PDF
 • серија:RT
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:6.2 kOhms
 • толеранција:±1%
 • моќност (вати):0.1W, 1/10W
 • составот:Thin Film
 • карактеристики:-
 • температурен коефициент:±25ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:0603 (1608 Metric)
 • добавувач уред пакет:0603
 • оценки:-
 • големина / димензија:0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
 • висина - седење (макс):0.022" (0.55mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
RN73R2BTTD3010B05

RN73R2BTTD3010B05

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 301 OHM 0.1% 1/4W 1206

На залиха: 197.863

$0.50540

RN73H2BTTD1370D10

RN73H2BTTD1370D10

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 137 OHM 0.5% 1/4W 1206

На залиха: 542.740

$0.18425

SR1206KR-7W11RL

SR1206KR-7W11RL

Yageo

RES 11 OHM 10% 1/2W 1206

На залиха: 2.032.107

$0.04921

RNCF1206BKE165R

RNCF1206BKE165R

Stackpole Electronics, Inc.

RES 165 OHM 0.1% 1/3W 1206

На залиха: 1.077.586

$0.09280

RN73R1JTTD2462B25

RN73R1JTTD2462B25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 24.6K OHM 0.1% 1/10W 0603

На залиха: 1.524.390

$0.06560

AT1206BRD072K32L

AT1206BRD072K32L

Yageo

RES SMD 2.32K OHM 0.1% 1/4W 1206

На залиха: 729.554

$0.13707

RN73R2ETTD1722F25

RN73R2ETTD1722F25

KOA Speer Electronics, Inc.

RESISTOR THIN FILM 1210 SIZE 1%

На залиха: 626.566

$0.15960

CRCW0402127KFKEDHP

CRCW0402127KFKEDHP

Vishay / Dale

RES SMD 127K OHM 1% 1/5W 0402

На залиха: 6.480.881

$0.01543

ESR25JZPJ153

ESR25JZPJ153

ROHM Semiconductor

RES SMD 15K OHM 5% 2/3W 1210

На залиха: 270.270

$0.37000

RN73R2ETTD4123B10

RN73R2ETTD4123B10

KOA Speer Electronics, Inc.

RESISTOR THIN FILM 1210 SIZE 1%

На залиха: 250.626

$0.39900

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв