RN73H2ETTD2870C25

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RN73H2ETTD2870C25
Производителот
KOA Speer Electronics, Inc.
Опис
RES 287 OHM 0.25% 1/4W 1210
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$0.29565
Листови со податоци онлајн
-
 • серија:RN73H
 • пакет:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
 • статус на дел:Active
 • отпор:287 Ohms
 • толеранција:±0.25%
 • моќност (вати):0.25W, 1/4W
 • составот:Metal Film
 • карактеристики:Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
 • температурен коефициент:±25ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:1210 (3225 Metric)
 • добавувач уред пакет:1210
 • оценки:AEC-Q200
 • големина / димензија:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
 • висина - седење (макс):0.028" (0.70mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
CRCW1206174KFKEA

CRCW1206174KFKEA

Vishay / Dale

RES SMD 174K OHM 1% 1/4W 1206

На залиха: 1.000.000

$0.10000

SR732ETTD4R7G

SR732ETTD4R7G

KOA Speer Electronics, Inc.

CURRENT SENSE RESISTOR

На залиха: 844.808

$0.11837

RS73G2ATTD3004D

RS73G2ATTD3004D

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 3M OHM 0.5% 1/4W 0805

На залиха: 1.564.700

$0.06391

RN73H2ETTD2672C25

RN73H2ETTD2672C25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 26.7K OHM 0.25% 1/4W 1210

На залиха: 338.237

$0.29565

SG73P2ATTD163G

SG73P2ATTD163G

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 16K OHM 2% 1/4W 0805

На залиха: 4.638.218

$0.02156

RK73B3ATTE113G

RK73B3ATTE113G

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 11K OHM 2% 1W 2512

На залиха: 1.371.177

$0.07293

RMCF0805FT205K

RMCF0805FT205K

Stackpole Electronics, Inc.

RES 205K OHM 1% 1/8W 0805

На залиха: 1.000.000

$0.10000

RN73R2BTTD1542B25

RN73R2BTTD1542B25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 15.4K OHM 0.1% 1/4W 1206

На залиха: 892.857

$0.11200

RS73G2ATTD4224D

RS73G2ATTD4224D

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 4.22M OHM 0.5% 1/4W 0805

На залиха: 1.564.700

$0.06391

RT1206DRE073K6L

RT1206DRE073K6L

Yageo

RES SMD 3.6K OHM 0.5% 1/4W 1206

На залиха: 3.703.703

$0.02700

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв