D55342H07B13H0RWS

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
D55342H07B13H0RWS
Производителот
Vishay / Dale
Опис
RES SMD 13K OHM 2% 1/4W 1206
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$9.45000
Листови со податоци онлајн
D55342H07B13H0RWS PDF
 • серија:Military, MIL-PRF-55342, RM1206
 • пакет:Tray
 • статус на дел:Active
 • отпор:13 kOhms
 • толеранција:±2%
 • моќност (вати):0.25W, 1/4W
 • составот:Thin Film
 • карактеристики:Military, Non-Inductive
 • температурен коефициент:±50ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 150°C
 • пакет / куќиште:1206 (3216 Metric)
 • добавувач уред пакет:1206
 • оценки:-
 • големина / димензија:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
 • висина - седење (макс):0.033" (0.84mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:R (0.01%)
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
RN73R2ETTD3573F10

RN73R2ETTD3573F10

KOA Speer Electronics, Inc.

RESISTOR THIN FILM 1210 SIZE 1%

На залиха: 626.566

$0.15960

CRCW12104K12FKEA

CRCW12104K12FKEA

Vishay / Dale

RES SMD 4.12K OHM 1% 1/2W 1210

На залиха: 3.410.641

$0.02932

RG1608N-2100-B-T5

RG1608N-2100-B-T5

Susumu

RES SMD 210 OHM 0.1% 1/10W 0603

На залиха: 550.842

$0.18154

SR733ATTER357F

SR733ATTER357F

KOA Speer Electronics, Inc.

CURRENT SENSE RESISTOR

На залиха: 381.664

$0.26201

PLT1206Z1742LBTS

PLT1206Z1742LBTS

Vishay

RES SMD 17.4KOHM 0.01% 0.4W 1206

На залиха: 19.253

$6.75200

RN731JTTD4422B25

RN731JTTD4422B25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 44.2K OHM 0.1% 1/16W 0603

На залиха: 1.299.545

$0.07695

RN73H1JTTD2210D100

RN73H1JTTD2210D100

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 221 OHM 0.5% 1/10W 0603

На залиха: 1.524.390

$0.06560

RN73H1JTTD37R9C50

RN73H1JTTD37R9C50

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 37.9 OHM 0.25% 1/10W 0603

На залиха: 992.063

$0.10080

RT0805BRB0735K7L

RT0805BRB0735K7L

Yageo

RES SMD 35.7K OHM 0.1% 1/8W 0805

На залиха: 490.196

$0.20400

M55342E03B21B5RWS

M55342E03B21B5RWS

Vishay / Dale

RES SMD 21.5K OHM 0.1% 1/5W 1005

На залиха: 10.357

$10.62000

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв