RN73H1JTTD1561B25

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RN73H1JTTD1561B25
Производителот
KOA Speer Electronics, Inc.
Опис
RES 1.56K OHM 0.1% 1/10W 0603
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$0.10080
Листови со податоци онлајн
-
 • серија:RN73H
 • пакет:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
 • статус на дел:Active
 • отпор:1.56 kOhms
 • толеранција:±0.1%
 • моќност (вати):0.1W, 1/10W
 • составот:Metal Film
 • карактеристики:Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
 • температурен коефициент:±25ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:0603 (1608 Metric)
 • добавувач уред пакет:0603
 • оценки:AEC-Q200
 • големина / димензија:0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
 • висина - седење (макс):0.022" (0.55mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
RK73G2BTTD4420F

RK73G2BTTD4420F

KOA Speer Electronics, Inc.

RESISTOR THICK FILM 1206

На залиха: 2.898.550

$0.03450

RK73G2BTTD18R7F

RK73G2BTTD18R7F

KOA Speer Electronics, Inc.

RESISTOR THICK FILM 1206

На залиха: 2.898.550

$0.03450

AT0402DRE0795K3L

AT0402DRE0795K3L

Yageo

RES SMD 95.3KOHM 0.5% 1/16W 0402

На залиха: 2.972.651

$0.03364

RN73R1ETTP64R9D50

RN73R1ETTP64R9D50

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 64.9 OHM 0.5% 1/16W 0402

На залиха: 1.508.295

$0.06630

RN73R2ETTD9883B25

RN73R2ETTD9883B25

KOA Speer Electronics, Inc.

RESISTOR THIN FILM 1210 SIZE 1%

На залиха: 375.939

$0.26600

RN73R2BTTD5232D25

RN73R2BTTD5232D25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 52.3K OHM 0.5% 1/4W 1206

На залиха: 961.538

$0.10400

SG73P2ATTD1472F

SG73P2ATTD1472F

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 14.7K OHM 1% 1/4W 0805

На залиха: 4.638.218

$0.02156

RN73R1ETTP24R9D50

RN73R1ETTP24R9D50

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 24.9 OHM 0.5% 1/16W 0402

На залиха: 1.508.295

$0.06630

RT0201FRE074K87L

RT0201FRE074K87L

Yageo

RES SMD 4.87K OHM 1% 1/20W 0201

На залиха: 2.027.986

$0.04931

RN73H2BTTD5422F25

RN73H2BTTD5422F25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 54.2K OHM 1% 1/4W 1206

На залиха: 871.080

$0.11480

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв