SR0805MR-7W2K4L

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
SR0805MR-7W2K4L
Производителот
Yageo
Опис
RES 2.4K OHM 20% 1/4W 0805
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$0.02251
Листови со податоци онлајн
SR0805MR-7W2K4L PDF
 • серија:SR
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:2.4 kOhms
 • толеранција:±20%
 • моќност (вати):0.25W, 1/4W
 • составот:Thick Film
 • карактеристики:Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
 • температурен коефициент:±200ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:0805 (2012 Metric)
 • добавувач уред пакет:0805
 • оценки:AEC-Q200
 • големина / димензија:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
 • висина - седење (макс):0.024" (0.60mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
RNCS1206BTC221K

RNCS1206BTC221K

Stackpole Electronics, Inc.

RES 221K OHM 0.1% 1/8W 1206

На залиха: 905.879

$0.11039

MMP200FRE698R

MMP200FRE698R

Yageo

RES SMD 1% 2W MELF

На залиха: 786.472

$0.12715

RT1206CRC0768R1L

RT1206CRC0768R1L

Yageo

RES SMD 68.1 OHM 0.25% 1/4W 1206

На залиха: 836.400

$0.11956

CRCW08052K80FKEAHP

CRCW08052K80FKEAHP

Vishay / Dale

RES SMD 2.8K OHM 1% 1/2W 0805

На залиха: 3.312.355

$0.03019

SG73S2ATTD2212D

SG73S2ATTD2212D

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 22.1K OHM 0.5% 1/4W 0805

На залиха: 3.050.640

$0.03278

RK73G2ATTD1431D

RK73G2ATTD1431D

KOA Speer Electronics, Inc.

THICKFILM RESISTOR 0805

На залиха: 2.898.550

$0.03450

RN73R2ATTD86R6F50

RN73R2ATTD86R6F50

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 86.6 OHM 1% 1/8W 0805

На залиха: 1.508.295

$0.06630

RN73H2ETTD1201B25

RN73H2ETTD1201B25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 1.2K OHM 0.1% 1/4W 1210

На залиха: 300.751

$0.33250

AA1218FK-07137KL

AA1218FK-07137KL

Yageo

RES SMD 137K OHM 1W 1812 WIDE

На залиха: 548.546

$0.18230

CRCW06037K15FKEAHP

CRCW06037K15FKEAHP

Vishay / Dale

RES SMD 7.15K OHM 1% 1/3W 0603

На залиха: 588.235

$0.17000

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв