RN731JTTD1723B25

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RN731JTTD1723B25
Производителот
KOA Speer Electronics, Inc.
Опис
RES 172K OHM 0.1% 1/16W 0603
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$0.07695
Листови со податоци онлајн
-
 • серија:RN73
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Not For New Designs
 • отпор:172 kOhms
 • толеранција:±0.1%
 • моќност (вати):0.063W, 1/16W
 • составот:Thin Film
 • карактеристики:Moisture Resistant
 • температурен коефициент:±25ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:0603 (1608 Metric)
 • добавувач уред пакет:0603
 • оценки:-
 • големина / димензија:0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
 • висина - седење (макс):0.022" (0.55mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
CPF0603B60K4E1

CPF0603B60K4E1

TE Connectivity AMP Connectors

RES SMD 60.4KOHM 0.1% 1/16W 0603

На залиха: 848.248

$0.11789

RG3216V-1071-P-T1

RG3216V-1071-P-T1

Susumu

RES SMD 1.07KOHM 0.02% 1/4W 1206

На залиха: 52.512

$2.09475

RG3216V-5621-P-T1

RG3216V-5621-P-T1

Susumu

RES SMD 5.62KOHM 0.02% 1/4W 1206

На залиха: 52.512

$2.09475

RK73H2BRTTD1823F

RK73H2BRTTD1823F

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 182K OHM 1% 1/4W 1206

На залиха: 3.050.640

$0.03278

RN73R2ETTD6122D50

RN73R2ETTD6122D50

KOA Speer Electronics, Inc.

RESISTOR THIN FILM 1210 SIZE 1%

На залиха: 601.503

$0.16625

RN73R2ETTD16R4C25

RN73R2ETTD16R4C25

KOA Speer Electronics, Inc.

RESISTOR THIN FILM 1210 SIZE 1%

На залиха: 385.579

$0.25935

CRCW1206102KFKTA

CRCW1206102KFKTA

Vishay / Dale

RES SMD 102K OHM 1% 1/4W 1206

На залиха: 5.125.576

$0.01951

RC2512FK-074M7L

RC2512FK-074M7L

Yageo

RES SMD 4.7M OHM 1% 1W 2512

На залиха: 1.638.269

$0.06104

RN73R1JTTD1091B50

RN73R1JTTD1091B50

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 1.09K OHM 0.1% 1/10W 0603

На залиха: 1.096.491

$0.09120

CRCW02011K18FNED

CRCW02011K18FNED

Vishay / Dale

RES SMD 1.18K OHM 1% 1/20W 0201

На залиха: 1.000.000

$0.10000

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв