RN73H2ATTD3161F10

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RN73H2ATTD3161F10
Производителот
KOA Speer Electronics, Inc.
Опис
RES 3.16K OHM 1% 1/8W 0805
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$0.17211
Листови со податоци онлајн
-
 • серија:RN73H
 • пакет:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
 • статус на дел:Active
 • отпор:3.16 kOhms
 • толеранција:±1%
 • моќност (вати):0.125W, 1/8W
 • составот:Metal Film
 • карактеристики:Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
 • температурен коефициент:±10ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:0805 (2012 Metric)
 • добавувач уред пакет:0805
 • оценки:AEC-Q200
 • големина / димензија:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
 • висина - седење (макс):0.024" (0.60mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
HV732BTTD1654F

HV732BTTD1654F

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 1.65M OHM 1% 1/4W 1206

На залиха: 1.073.537

$0.09315

TNPW060318R2BETA

TNPW060318R2BETA

Vishay / Dale

RES 18.2 OHM 0.1% 1/10W 0603

На залиха: 348.092

$0.28728

RMCF0805FT6K65

RMCF0805FT6K65

Stackpole Electronics, Inc.

RES 6.65K OHM 1% 1/8W 0805

На залиха: 1.000.000

$0.10000

CR011R54F

CR011R54F

Meritek

RES SMD 1.54 OHM 1% 1W 2512

На залиха: 2.820.078

$0.03546

RN73H1ETTP8201F10

RN73H1ETTP8201F10

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 8.2K OHM 1% 1/16W 0402

На залиха: 821.018

$0.12180

TNPU0603200RBZEN00

TNPU0603200RBZEN00

Vishay / Dale

RES SMD 200 OHM 0.1% 1/10W 0603

На залиха: 51.886

$2.12000

RC0805FR-07825RL

RC0805FR-07825RL

Yageo

RES SMD 825 OHM 1% 1/8W 0805

На залиха: 1.000.000

$0.10000

ERA-3VRB6202V

ERA-3VRB6202V

Panasonic

RES 62K OHM 0.1% 1/8W 0603

На залиха: 609.793

$0.16399

RN73R2BTTD1111F50

RN73R2BTTD1111F50

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 1.11K OHM 1% 1/4W 1206

На залиха: 961.538

$0.10400

TNPW1206619KDHEA

TNPW1206619KDHEA

Vishay / Dale

RES 619K OHM 0.5% 2/5W 1206

На залиха: 501.253

$0.19950

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв