ERA-2APB6040X

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
ERA-2APB6040X
Производителот
Panasonic
Опис
RES SMD 604 OHM 0.1% 1/16W 0402
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
472
Единечната цена
$0.64000
Листови со податоци онлајн
ERA-2APB6040X PDF
 • серија:ERA-2A
 • пакет:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
 • статус на дел:Active
 • отпор:604 Ohms
 • толеранција:±0.1%
 • моќност (вати):0.063W, 1/16W
 • составот:Thin Film
 • карактеристики:Automotive AEC-Q200
 • температурен коефициент:±15ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:0402 (1005 Metric)
 • добавувач уред пакет:0402
 • оценки:AEC-Q200
 • големина / димензија:0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
 • висина - седење (макс):0.016" (0.40mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
AC0402FR-071K24L

AC0402FR-071K24L

Yageo

RES SMD 1.24K OHM 1% 1/16W 0402

На залиха: 1.000.000

$0.10000

M55342K06B28B4RWS

M55342K06B28B4RWS

Vishay / Dale

RES SMD 28.4KOHM 0.1% 0.15W 0805

На залиха: 10.500

$10.47600

CR011R3J

CR011R3J

Meritek

RES SMD 1.3 OHM 5% 1W 2512

На залиха: 3.514.938

$0.02845

M55342E03B15B0RTS

M55342E03B15B0RTS

Vishay / Dale

RES SMD 15K OHM 0.1% 1/5W 1005

На залиха: 19.651

$6.61520

ERJ-P08F18R0V

ERJ-P08F18R0V

Panasonic

RES SMD 18 OHM 1% 2/3W 1206

На залиха: 3.258.390

$0.03069

ERA-8APB3091V

ERA-8APB3091V

Panasonic

RES SMD 3.09K OHM 0.1% 1/4W 1206

На залиха: 113.636

$0.88000

ERJ-U03F2873V

ERJ-U03F2873V

Panasonic

RES 287K OHM 1% 1/10W 0603 SMD

На залиха: 5.385.029

$0.01857

RGT2012P-1182-B-T5

RGT2012P-1182-B-T5

Susumu

RES 11.8 KOHM 0.1% 1/10W 0805

На залиха: 1.074.113

$0.09310

ERJ-8ENF2803V

ERJ-8ENF2803V

Panasonic

RES SMD 280K OHM 1% 1/4W 1206

На залиха: 1.000.000

$0.10000

HV731JTTD4642F

HV731JTTD4642F

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 46.4K OHM 1% 1/10W 0603

На залиха: 1.073.537

$0.09315

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв