SMF52K0JT

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
SMF52K0JT
Производителот
TE Connectivity AMP Connectors
Опис
RES SMD 2K OHM 5% 5W 5329
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
998
Единечната цена
$0.93000
Листови со податоци онлајн
SMF52K0JT PDF
 • серија:SMF, CGS
 • пакет:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
 • статус на дел:Active
 • отпор:2 kOhms
 • толеранција:±5%
 • моќност (вати):5W
 • составот:Metal Film
 • карактеристики:Flame Retardant Coating, Safety
 • температурен коефициент:±100ppm/°C
 • Работна температура:-80°C ~ 280°C
 • пакет / куќиште:5329 (13573 Metric), J-Lead
 • добавувач уред пакет:SMD
 • оценки:-
 • големина / димензија:0.531" L x 0.287" W (13.50mm x 7.30mm)
 • висина - седење (макс):0.280" (7.10mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
SG73S2BTTD8450D

SG73S2BTTD8450D

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 845 OHM 0.5% 1/3W 1206

На залиха: 2.520.161

$0.03968

RC1608J185CS

RC1608J185CS

Samsung Electro-Mechanics

RES SMD 1.8M OHM 5% 1/10W 0603

На залиха: 14.727.540

$0.00679

M55342K02B301BRWS

M55342K02B301BRWS

Vishay / Dale

RES SMD 301K OHM 0.1% 1/8W 0505

На залиха: 9.623

$11.43000

RS73F1JTTD1501C

RS73F1JTTD1501C

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 1.5K OHM 0.25% 1/5W 0603

На залиха: 1.130.071

$0.08849

RS73F2ATTD3921B

RS73F2ATTD3921B

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 3.92K OHM 0.1% 1/4W 0805

На залиха: 1.006.441

$0.09936

CRCW0805390KJNEAHP

CRCW0805390KJNEAHP

Vishay / Dale

RES SMD 390K OHM 5% 1/2W 0805

На залиха: 3.623.188

$0.02760

TNPW0603274RFEEA

TNPW0603274RFEEA

Vishay / Dale

RES 274 OHM 1% 1/8W 0603

На залиха: 2.004.811

$0.04988

RN73H1JTTD2980B50

RN73H1JTTD2980B50

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 298 OHM 0.1% 1/10W 0603

На залиха: 992.063

$0.10080

RG2012P-2802-W-T5

RG2012P-2802-W-T5

Susumu

RES SMD 28K OHM 0.05% 1/8W 0805

На залиха: 550.842

$0.18154

RN73H1ETTP2431C10

RN73H1ETTP2431C10

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 2.43K OHM 0.25% 1/16W 0402

На залиха: 643.252

$0.15546

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв