RN731JTTD1670F25

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RN731JTTD1670F25
Производителот
KOA Speer Electronics, Inc.
Опис
RES 167 OHM 1% 1/16W 0603
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$0.04560
Листови со податоци онлајн
-
 • серија:RN73
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Not For New Designs
 • отпор:167 Ohms
 • толеранција:±1%
 • моќност (вати):0.063W, 1/16W
 • составот:Thin Film
 • карактеристики:Moisture Resistant
 • температурен коефициент:±25ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:0603 (1608 Metric)
 • добавувач уред пакет:0603
 • оценки:-
 • големина / димензија:0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
 • висина - седење (макс):0.022" (0.55mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
RN73H2ATTD7062F10

RN73H2ATTD7062F10

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 70.6K OHM 1% 1/8W 0805

На залиха: 581.023

$0.17211

RN73H2BTTD9100D25

RN73H2BTTD9100D25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 910 OHM 0.5% 1/4W 1206

На залиха: 871.080

$0.11480

M55342K03B3B79RWS

M55342K03B3B79RWS

Vishay / Dale

RES SMD 3.79K OHM 0.1% 1/5W 1005

На залиха: 10.357

$10.62000

RN73H2ETTD3923B10

RN73H2ETTD3923B10

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 392K OHM 0.1% 1/4W 1210

На залиха: 200.501

$0.49875

RC0201JR-07180RL

RC0201JR-07180RL

Yageo

RES SMD 180 OHM 5% 1/20W 0201

На залиха: 1.000.000

$0.10000

RN73H2ETTD4021B50

RN73H2ETTD4021B50

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 4.02K OHM 0.1% 1/4W 1210

На залиха: 370.370

$0.27000

RMCF1210FT9K76

RMCF1210FT9K76

Stackpole Electronics, Inc.

RES 9.76K OHM 1% 1/3W 1210

На залиха: 5.268.703

$0.01898

TNPW060383K5BETA

TNPW060383K5BETA

Vishay / Dale

RES 83.5K OHM 0.1% 1/10W 0603

На залиха: 348.092

$0.28728

RN73H2ATTD3571C10

RN73H2ATTD3571C10

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 3.57K OHM 0.25% 1/8W 0805

На залиха: 370.370

$0.27000

TLR2BPDTD12L0F50

TLR2BPDTD12L0F50

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 12M OHM 1% 1.5W 1206

На залиха: 313.283

$0.31920

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв