RN73R2ATTD4812F25

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RN73R2ATTD4812F25
Производителот
KOA Speer Electronics, Inc.
Опис
RES 48.1K OHM 1% 1/8W 0805
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$0.06630
Листови со податоци онлајн
-
 • серија:RN73R
 • пакет:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
 • статус на дел:Active
 • отпор:48.1 kOhms
 • толеранција:±1%
 • моќност (вати):0.125W, 1/8W
 • составот:Thin Film
 • карактеристики:Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
 • температурен коефициент:±25ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:0805 (2012 Metric)
 • добавувач уред пакет:0805
 • оценки:AEC-Q200
 • големина / димензија:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
 • висина - седење (макс):0.024" (0.60mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
RN73H2ATTD1891A05

RN73H2ATTD1891A05

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 1.89K OHM 0.05% 1/8W 0805

На залиха: 150.375

$0.66500

RC1005F2873CS

RC1005F2873CS

Samsung Electro-Mechanics

RES SMD 287K OHM 1% 1/16W 0402

На залиха: 1.000.000

$0.10000

CSR2010FK75L0

CSR2010FK75L0

Stackpole Electronics, Inc.

RES 0.075 OHM 1% 1W 2010

На залиха: 654.964

$0.15268

RN73R2ATTD3880C50

RN73R2ATTD3880C50

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 388 OHM 0.25% 1/8W 0805

На залиха: 976.562

$0.10240

TNPW0603316KBEEN

TNPW0603316KBEEN

Vishay / Dale

RES 316K OHM 0.1% 1/8W 0603

На залиха: 300.751

$0.33250

RE0805FRE07511RL

RE0805FRE07511RL

Yageo

RES SMD 511 OHM 1% 1/8W 0805

На залиха: 16.750.418

$0.00597

TNPW080584K5BETA

TNPW080584K5BETA

Vishay / Dale

RES 84.5K OHM 0.1% 1/8W 0805

На залиха: 348.092

$0.28728

M55342K06B20B0RTP

M55342K06B20B0RTP

Vishay / Dale

RES SMD 20K OHM 0.1% 0.15W 0705

На залиха: 8.750

$12.57120

RNCF0603DKE127K

RNCF0603DKE127K

Stackpole Electronics, Inc.

RES 127K OHM 0.5% 1/10W 0603

На залиха: 3.472.222

$0.02880

RN73R1JTTD6903B25

RN73R1JTTD6903B25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 690K OHM 0.1% 1/10W 0603

На залиха: 1.524.390

$0.06560

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв